AMEA 2023-cü ildə Türkiyənin Samsun şəhərində keçiriləcək 6-cı “TEKNOFEST” Festivalında iştirak edəcək
03.06.2022
İyunun 3-də AMEA-nın Əsas binasında “TEKNOFEST Azərbaycan” festivalında Akademiyanın iştirakının nəticələrinə həsr olunmuş AMEA Rəyasət Heyətinin xüsusi iclası keçirilib.
İclasda AMEA Rəyasət Heyətinin “TEKNOFEST Azərbaycan” Aviasiya, Kosmos və Texnologiya Festivalında AMEA-nın iştirakının nəticələri haqqında” qərarı səsləndirilib.
Qərara əsasən, AMEA-nın “TEKNOFEST Azərbaycan” 5-ci Aviasiya, Kosmos və Texnologiya Festivalında iştirakı yüksək qiymətləndirilib.
Sənəddə, həmçinin 2023-cü ildə Türkiyənin Samsun şəhərində keçiriləcək 6-cı “TEKNOFEST” Festivalında AMEA-nın fəal iştirakı və orada elm və texnologiya sahəsində məhsullarının nümayişi ilə bağlı Tədbirlər planının hazırlanması, Türkiyənin elm və təhsil qurumları ilə elmi əməkdaşlıq əlaqələrinin gücləndirilməsi, birgə elmi araşdırmaların aparılması, qarşılıqlı kadr mübadiləsi istiqamətində müvafiq tədbirlərin həyata keçirilməsi və s. məsələlər əksini tapıb.

On June 3, a special meeting of the Presidium of ANAS dedicated to the results of the participation of the Academy in the festival “TEKNOFEST Azerbaijan” was held in the Main building of ANAS.
At the meeting, the decision of the Presidium of ANAS on the results of participation of ANAS in the “TEKNOFEST Azerbaijan” Aviation, Space and Technology Festival” was voiced.
According to the decision, the participation of ANAS in the 5th Aviation, Space and Technology Festival “TEKNOFEST Azerbaijan” was highly appreciated.
The document also includes active participation of ANAS in 2023 at the 6th “TEKNOFEST” Festival in Samsun, Turkey, preparation of an Action plan for the demonstration of its products in the field of science and technology, strengthening of scientific cooperation with scientific and educational institutions of Turkey, joint scientific research, implementation of relevant measures in the direction of mutual personnel exchange, etc. issues are reflected.