13 iyun 2022-ci il tarixində AMEA Botanika İnstitutunun 2-ci kurs magistrantlarının dissertasiya işlərinin ilkin müzakirəsi keçirilib. "Botanika" və "Mikologiya" ixtisasları üzrə tədris planlarında nəzərdə tutulan nəzəri və təcrübi hazırlığı tam yerinə yetirmiş və elmi-tədqiqat işini uğurla başa çatdırmış magistrantlar dissertasiya işlərinin əsas müddəalarını təqdim ediblər.
Şöbə və laboratoriya müdirləri və magistrantların elmi rəhbərlərinin iştirakı ilə keçən iclasda hər bir magistrantın işi ətraflı müzakirə edilərək qiymətləndirilib. Magistrantların dissertasiya işlərinin Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən magistr dissertasiyalarına qoyulan tələblərə tam cavab verdiyini nəzərə alaraq, yekun müdafiə üçün magistr dissertasiyalarının müdafiəsi üzrə İxtisaslaşdırılmış Şuraya təqdim edilməsi tövsiyyə olunub.

On June 13, 2022, the preliminary discussion of the dissertations of the 2nd year master students of the Institute of Botany of ANAS was held. Master students who have fully completed the theoretical and practical training and successfully completed the scientific-research work presented the main provisions of their dissertations.
The work of each graduate student was discussed and evaluated in detail at the meeting held with the participation of department and laboratory heads and scientific supervisors of master students. Taking into account that the master's dissertation works fully meet the requirements set for master's dissertations by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, it is recommended to submit them to the Specialized Council for the defense of master's dissertations for the final defense.