Azərbaycan Respublikası Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının Biologiya, Aqrar və Tibb Elmləri üzrə Problem şurasının iclası keçirilib.
AMEA-nın vitse-prezidenti, Problem şurasının sədri, akademik İradə Hüseynova “Zoom” proqramı üzərindən keçirilən iclası açaraq gündəlikdə duran məsələlər haqqında şura iştirakçılarını məlumatlandırıb.
İclasda biologiya və aqrar elmləri üzrə 14 dissertasiya mövzusu müzakirəyə çıxarılıb. Dissertasiya mövzuları biologiya elmləri doktoru, professor Mustafa Mustafayev, biologiya elmləri doktoru, professor Səyyarə İbadullayeva, biologiya elmləri doktoru, dosent Dilzarə Ağayeva, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Səbinə Ömərova və b. tərəfindən təqdim edilib.
Müzakirələrdə Problem şurasının, işçi qrupların üzvləri, iddiaçılar, müvafiq dissertasiya işlərinin elmi rəhbərləri və məsləhətçiləri iştirak ediblər.
Müzakirəyə çıxarılan 13 iş bəzi mövzuların adında dəyişikliklər edilməklə təsdiq edilib, 1 iş təkrar baxılmaq üçün geri qaytarılıb.

A meeting of Problem Council on Biological, Agricultural and Medical Sciences has been held
A meeting of the Problem Council on Biological, Agricultural and Medical Sciences of the Coordinating Scientific Research Council of the Republic of Azerbaijan was held.
Vice-President of ANAS, Chairman of the Problem Council, Academician Irada Huseynova opened the meeting on the "Zoom" program and informed the council participants about the issues on the agenda.
At the meeting, 14 dissertation topics on biology and agrarian sciences were discussed. Dissertation topics were presented by Doctor of Biological Sciences, Professor Mustafa Mustafayev, Doctor of Biological Sciences, Professor Sayyare Ibadullayeva, Doctor of Biological Sciences, Associate Professor Dilzare Aghayeva, Doctor of Philosophy in Biology, Associate Professor Sabina Omarova and others.
Members of the Problem council, working groups, applicants, scientific supervisors and advisers of relevant dissertations took part in the discussions.
13 discussed cases were approved with changes in the name of some topics, 1 case was returned for reconsideration.