Botanika İnstitutunun alimi “İstinadda rekord” diplomu ilə təltif olunub
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin Botanika İnstitutunun Mikologiya şöbəsinin müdiri, b.e.d. Dilzarə Ağayeva Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının “İstinadda rekord” diplomu ilə təltif olunub.
Diplom “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası: yeni mərhələ və müasir vəzifələr” adlı tədbirdə  AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli tərəfindən təqdim olunub.
Qeyd edək ki, D. Ağayeva 2-si kitab olmaqla, 153 elmi əsərin müəllifidir. Alimin 101 məqaləsi “Web of Science” və “Scopus” elmi bazalarına daxil olan yüksək impakt faktorlu xarici jurnallarda çap edilib. Nüfuzlu elmi bazalarda əksini tapan 80 məqaləsinə 836 istinad olunub.

Ученый Института ботаники Дилзаре Агаева награждена дипломом «Рекорд в цитировании»
Заведующий отделом микологии Института ботаники Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, д.б.н. Дильзаре Агаева награждена дипломом «Рекорд в цитировании» Национальной академии наук Азербайджана.
Диплом вручил президент НАНА, академик Иса Габиббейли на мероприятии «Национальная академия наук Азербайджана: новый этап и современные задачи».
Следует отметить, что Д. Агаева является автором 153 научных работ, 2 из которых являются книгами. 101 статья ученого опубликована в зарубежных журналах с высоким импакт-фактором, включенных в научные базы данных «Web of Science» и «Scopus». На 80 статей, отраженных в авторитетных научных базах, сделано 836 ссылок.