Botanika İnstitutunun əməkdaşları ekspedisiyada olublar
AR Elm və Təhsil Nazirliyi Botanika İnstitutunun "Sistematika və biomüxtəliflik" şöbəsinin əməkdaşları Quba və ətraf rayonlarda ekspedisiyada olublar. Ekspedisiyanın məqsədi ali bitki qrupları üzrə növlərin toplanılması, onların sistematik, coğrafi, ekoloji metodlarla öyrənilməsi, həmçinin Herbari fondunun zənginləşdirilməsi olub. Sözügedən ərazilərdə aparılan monitorinqlər zamanı 25 fəsilə, 47 cins üzrə bitki nümunələri toplanılıb, əksər dağ qurşağı bitkiliyi tədqiq olunub, herbari materiallarının müqayisəli-morfoloji təhlili aparılaraq identifikasiya edilib.
İlkin təyinata əsasən, bir neçə növün, xüsusən su bitkilərinə aid növlərin yeni yayılma sahələri aşkar edilib.  Bu növlər araşdırıldıqdan sonra elmi məqalə hazırlanacaqdır.

Сотрудники Института Ботаники побывали в экспедиции.
Сотрудники отдела "Систематика и Биоразнообразие" Института Ботаники Министерства Науки и Образования Азербайджанской Республики побывали в экспедиции в Губе и прилегающих районах.
Целью экспедиции был сбор видов по группам высших растений, их изучение систематическими, географическими, экологическими методами, а также обогащение Гербарного фонда.
В ходе мониторинга, проведенного на указанных территориях, собраны образцы растений по 25 семействам и 47 родам, изучена большая часть растительности горного пояса, проведена идентификация гербарного материала с помощью сравнительно-морфологического анализа.
По первоначальному определению были обнаружены новые ареалы распространения ряда видов, особенно видов, относящихся к водным растениям. После исследования этих видов будет подготовлена научная статья.