AR ETN Botanika İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, b.ü.f.d. Aydan Zeynalova Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfiderasiyasında keçirilən gənclərin mükafatlandırılması mərasimində 2022-ci il üçün əməkdə, təhsildə və ictimai fəaliyyətdə xüsusi nailiyyətlər əldə etdiyinə görə “İlin peşəkar gənci” adına layiq görülüb.
Tədbirdə 64 nəfər istedadlı gəncə AHİK-in “İlin peşəkar gənci” fəxri diplomu, döş nişanı və vəsiqəsi təqdim edilib. Həmin gənclərin arasında 44 günlük Vətən müharibəsində böyük qəhrəmanlıqlar göstərərək orden və medallarla təltif edilmiş qazi və veteranlar da var.

Председатель Совета молодых ученых и специалистов Института Ботаники Министерства Науки и Образования Азербайджанской Республики, доктор философских наук по биологии, Айдан Зейналова была удостоена звания “Молодой специалист года” за особые достижения в труде, образовании и общественной деятельности за 2022 год на церемонии награждения молодежи, проведенной в Конфедерации Профсоюзов Азербайджана.
На мероприятии 64 талантливым молодым людям были вручены почетные дипломы “Молодой специалист года”, нагрудные знаки и удостоверения КПА (Конфедерация Профсоюзов Азербайджана)“. Среди этой молодежи есть ветераны и фронтовики, награжденные орденами и медалями за проявленный в ходе 44-дневной Отечественной войны героизм.