Botanika İnstitutunun alimi beynəlxalq konfransda məruzə edib
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin Botanika İnstitutunun Eksperimental botanika şöbəsinin müdiri, b.ü.f.d., dosent Ələddin Qədimov Daşkənddə Özbəkistan Mikrobiologiya Cəmiyyəti, Özbəkistan Respublikası Elmlər Akademiyasının Mikrobiologiya İnstitutu və Elm və İnnovasiya üzrə beynəlxalq elmi jurnalının birgə təkilatçılığı ilə keçirilən “Fundamental və tətbiqi mikrobiologiyanın müasir vəziyyəti və inkişaf perspektivləri” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktik konfransda iştirak edib.
Özbəkistan Milli Elmlər Akademiyasının 80 illiyinə həsr olunmuş tədbirdə 30-dan çox ölkədən nüfuzlu alim və mütəxəssis iştirak edib.
Ə.Qədimov konfransda “Bəzi buğda genotiplərinin morfofizioloji parametrlərinə trixodermanın təsiri” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib və sertifikata layiq görülüb.

Head of the Department of Experimental Botany of the Institute of Botany, MSE RA, doctor of philosophy in biology, associate professor Aladdin Gadimov participated at the international scientific-practical conference "Modern state and development prospects of fundamental and applied microbiology" organized by Uzbekistan Society of Microbiology, Institute of Microbiology of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan and international scientific journal “Science and Innovation”
The event dedicated to the 80th anniversary of the National Academy of Sciences of Uzbekistan was attended by prominent scientists and specialists from more than 30 countries.
At the conference, A. Gadimov presented a report on "The influence of trichoderma on the morphophysiological parameters of some wheat genotypes" and was awarded a certificate.