AMEA Rəyasət Heyətinin “Heydər Əliyev İli”nin yekunlarına həsr olunan “Əbədiyyətin əbədi ünvanı” mövzusunda genişləndirilmiş iclası keçirilib. Tədbirdə AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, AR Milli Məclisinin deputatları, AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvləri, elmi müəssisə və təşkilatlarının direktorları, YAP ərazi partiya təşkilatının nümayəndələri və gənc alimləri iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli açaraq Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan dövləti və xalqı qarşısındakı tarixi xidmətlərindən danışıb.
Tədbir çərçivəsində “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində kitabları nəşr olunmuş müəlliflər AMEA-nın Təşəkkürnaməsi ilə təltif olunublar.
AR ETN Botanika İnstitutunun baş direktoru, professor Səyyarə İbadullayeva Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin “Azərbaycan Respublikasında 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi haqqında” 29 sentyabr 2022-ci il tarixli 3494 nömrəli Sərəncamı ilə əlaqədar Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin həyatı və fəaliyyətinin, zəngin siyasi irsinin, dövlətçilik ideyalarının tədqiqi və təbliği sahəsində xidmətlərinə görə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Təşəkkürnaməsi ilə təltif edilib. Təşəkkürnaməni professora AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli təqdim edib.
Botanika İnstitutunun kollektivi professor Səyyarə İbadullayevanı ürəkdən təbrik edir, uğurlarının davamını arzulayır.

Генеральный директор Института Ботаники награжден Благодарственным письмом НАНА
Состоялось расширенное заседание Президиума НАНА, посвященное итогам «Года Гейдара Алиева» на тему «Вечный адрес вечности». В мероприятии приняли участие президент НАНА академик Иса Габиббейли, депутаты Милли Меджлиса Азербайджанской Республики, действительные и члены-корреспонденты НАНА, директора научных учреждений и организаций, представители территориальной партийной организации «Новый Азербайджан» (YAP), молодые ученые.
Открывая мероприятие вступительным словом, президент НАНА академик Иса Габиббейли рассказал об исторических заслугах Великого Лидера Гейдара Алиева перед государством и народом Азербайджана.
Авторы, изданных в рамках мероприятия "Год Гейдара Алиева" книг были награждены Почетной грамотой НАНА.
Генеральный директор Института Ботаники Министерства Науки и Образования Азербайджанской Республики, профессор Сайяра Ибадуллаева в связи с Указом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева № 3494 от 29 сентября 2022 года «Об объявлении 2023 года «Годом Гейдара Алиева» в Азербайджанской Республике», награждена Благодарственным письмом Национальной Академии Наук Азербайджана за заслуги в области изучения и пропаганды жизни и деятельности Общенационального Лидера Гейдара Алиева, его богатого политического наследия, идей государственности. Благодарственное письмо профессору вручил президент НАНА академик Иса Габиббейли.
Коллектив Института Ботаники сердечно поздравляет профессора Сайяру Ибадуллаеву и желает ей дальнейших успехов.