AR ETN Botanika İnstitutunun əməkdaşları tərəfindən “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində iməclik təşkil olunub.
İnstitutun baş direktoru professor Səyyarə İbadullayeva, icraçı direktor professor Şakir Qasımov və bir qrup əməkdaşın iştirakı ilə Botanika İnstitutu üçün inşa edilən yeni binanın həyətyanı sahəsində şənbə günü iməcliyi və yaşıllaşdırma işləri həyata keçirilib. Əkilən ağac və gül kollarına aqrotexniki qulluq göstərilib və suvarma işləri aparılıb.
Tədbir zamanı professor S.İbadullayeva bildirib ki, yaşıl ölkə, təmiz hava və gələcək nəsillərimizə yaşıl dünya buraxmaq üçün hamımız bacardıqca ətraf ərazilərimizi yaşıllığa qərq etməliyik. O, əməkdaşların razılığı ilə ənənəvi iməcliyin hər istirahət günləri təkrarlanacağını vurğulayıb.
Qeyd edək ki, ekologiyanın mühafizəsi Botanika İnstitutunun rəhbərliyi tərəfindən də daim diqqətdə saxlanılıb, yaşıllıq zolaqlarının bərpası və inkişaf etdirilməsi istiqamətində aparılan işlər prioritet vəzifəyə çevrilib.

Community cleanup was organized by the employees of the Institute of Botany, MSE RA within “Green World Solidarity Year”.
With the participation of the General Director of the Institute, Professor Sayyara Ibadullayeva, Executive Director Professor Shakir Gasimov and a group of employees, the community cleanup and landscaping works were carried out on Saturday in the garden plot of the new building built for the Institute of Botany.
The planted trees and flower bushes were provided with agrotechnical care and irrigation work was carried out.
During the event, Professor S.Ibadullayeva said that in order to leave a green country, clean air and a green world to our future generations, we should all provide our surrounding areas with greenery as much as possible. She emphasized that with the consent of the employees, the traditional community cleanup will be repeated every day off.
It should be noted that the management of the Institute of Botany has always paid attention to the protection of the environment, and the work carried out in the direction of the restoration and development of green belts has become a priority task.