AR ETN Botanika İnstitutunun əməkdaşları tərəfindən “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində iməclik təşkil olunub.
İnstitutun baş direktoru professor Səyyarə İbadullayeva, icraçı direktor professor Şakir Qasımov və bir qrup əməkdaşın iştirakı ilə Botanika İnstitutu üçün inşa edilən yeni binanın həyətyanı sahəsində şənbə günü iməcliyi və yaşıllaşdırma işləri həyata keçirilib. Əkilən ağac və gül kollarına aqrotexniki qulluq göstərilib və suvarma işləri aparılıb.
Tədbir zamanı professor S.İbadullayeva bildirib ki, yaşıl ölkə, təmiz hava və gələcək nəsillərimizə yaşıl dünya buraxmaq üçün hamımız bacardıqca ətraf ərazilərimizi yaşıllığa qərq etməliyik. O, əməkdaşların razılığı ilə ənənəvi iməcliyin hər istirahət günləri təkrarlanacağını vurğulayıb.
Qeyd edək ki, ekologiyanın mühafizəsi Botanika İnstitutunun rəhbərliyi tərəfindən də daim diqqətdə saxlanılıb, yaşıllıq zolaqlarının bərpası və inkişaf etdirilməsi istiqamətində aparılan işlər prioritet vəzifəyə çevrilib.

На территории Института ботаники прошел субботник
Азербайджанской Республики организовали субботник в рамках «Года солидарности во имя зеленого мира».
При участии генерального директора института профессора Сайяры Ибадуллаевой, исполнительного директора профессора Шакира Гасымова и группы сотрудников были проведены работы по благоустройству и озеленению территория двора нового здания Института ботаники. Посаженным деревьям и цветочным кустарникам был оказан агротехнический уход, проведены ирригационные работы.
В ходе мероприятия профессор С.Ибадуллаева заявила, что для того, чтобы оставить нашим будущим поколениям зеленую страну, чистый воздух и зеленый мир, мы все должны максимально озеленить свое окружение. Она подчеркнула, что с согласия сотрудников субботник будет повторяться каждый выходной день.
Следует отметить, что руководство Института ботаники всегда уделяло внимание охране окружающей среды, а работа, проводимая в направлении восстановления и развития зеленых поясов, стала приоритетной задачей.