Botanika İnstitutunda 2025-ci il üçün mülki müdafiə üzrə tədbirlər planına uyğun olaraq “Fövqəladə hadisələrin nəticələrinin aradan qaldırılması zamanı mülki müdafiə orqan və qüvvələrinin idarə edilməsinin təşkili” mövzusunda rəhbər heyətin məşqi keçirilib.
Məşqdə fövqəladə hallar komissiyasının sədri, professor Şakir Qasımov, MM qərargahının rəisi Nazim Xəlilov və qərargah üzvləri, şöbə və laboratoriya müdirləri, mülki müdafiə manqalarının komandirləri və üzvləri iştirak ediblər.
MM qərargah rəisi N.Xəlilov İnstitutda mülki müdafiə hazırlığının vəziyyəti barədə geniş məlumat verib, inzibati binanın təxliyyə xəritəsi üzərində məşqin gedişini izah edib, eyni zamanda məşqin planının məzmununu diqqətə çatdırıb.

В Институте ботаники состоялись учения по гражданской обороне руководящего состава
В Институте ботаники Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, в соответствии с планом мероприятий по гражданской обороне на 2025 год состоялось учение на тему «Организация управления органами и силами гражданской обороны при ликвидации последствий чрезвычайных происшествий».
В учении приняли участие председатель комиссии по чрезвычайным ситуациям, проф. Шакир Гасымов, начальник штаба ГО Назим Халилов и члены штаба, заведующие отделами и лабораториями, командиры и члены звено гражданской обороны.
Начальник штаба ГО Н.Халилов дал обширную информацию о состоянии подготовки гражданской обороны в Институте, разъяснил ход учений на карте эвакуации административного здания, а также довел до сведения содержание плана учений.