AR ETN Botanika İnstitutu Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2 may 2025-ci il tarixli 275s nömrəli sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin, elmi müəssisə və təşkilatlarının 2025-ci il üçün doktorant hazırlığı üzrə qəbul planı”na əsasən aşağıda göstərilmiş ixtisaslar üzrə qəbul elan edir.
Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya büdcə hesabına:
2417.01 – “Botanika” – 7 yer (3 əyani, 4 qiyabi*);
2432.01 – “Bioloji ehtiyatlar” – 1 yer (əyani)
2411.02 - “Bitki fiziologiyası” – 1 yer (1 əyani);
Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya ödənişli əsaslarla:
2417.01 – “Botanika” – 1 yer (qiyabi);
* Qeyd: Botanika ixtisası üzrə qiyabi - Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti üçün 1 yer, Gəncə Dövlət Universiteti üçün 1 yer məqsədli ayrılmışdır.
Sənəd qəbulu “Təhsil Mərkəzləşdirilmiş İnformasiya Sistemi” (TMİS) vasitəsilə elektron qaydada həyata keçiriləcəkdir. Doktoranturaya sənəd qəbulu Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin portal.edu.az vasitəsilə 13.05.2025-02.06.2025-ci il tarixlərində keçiriləcəkdir.

Институт ботаники Министерства науки и образования Азербайджанской Республики объявляет прием в докторантуру
13.05.2025
Институт ботаники МНО АР объявляет прием на следующие специальности в соответствии с «Планом приема в докторантуру высших учебных заведений, научных учреждений и организаций Азербайджанской Республики на 2025 год», утвержденной Распоряжением Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 2 мая 2025 года, № 275s.
В докторантуру по программе доктора философии за счет бюджета:
2417.01 – «Ботаника» –7 место (3 очное, 4 заочное*)
2411.02 - «Физиология растений» - 1 место (очное)
В докторантуру по программе доктора философии на платной основе:
2417.01 – «Ботаника» – 1 место (заочное)
* Примечание: По специальности «Ботаника» выделено - 1 место специально для заочной формы обучения Азербайджанский государственный педагогический университет и 1 место для Гянджинского государственного университета.
Прием документов будет осуществляться в электронном виде через «Централизованную информационную систему образования» (TMIS). Прием документов в докторантуру будут приниматься с 13.05.2025 по 02.06.2025 года через portal.edu.az Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.