Botanika İnstitutu ilə Quaid-i-Azam Universiteti əməkdaşlıq edəcək
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Botanika İnstitutu və Pakistanın Quaid-i-Azam Universiteti arasında əməkdaşlığa dair anlaşma memorandumu imzalanıb.
Sənədi Botanika İnstitutunun baş direktoru professor Səyyarə İbadullayeva və Quaid-i-Azam Universitetinin Bitki Elmləri şöbəsinin professoru Muhammad Zafar imzalayıb.
Anlaşma memorandumuna əsasən birgə tədqiqatların aparılması, kadrların təcrübə mübadiləsi, konfranslar, görüşlər, mühazirələr, simpoziumlar və s. həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Институт ботаники будет сотрудничать с Университетом Каид-и Азам
Подписан меморандум о взаимопонимании по сотрудничеству между Институтом ботаники Министерства науки и образования Азербайджанской Республики и Университетом Каид-и Азам Пакистана.
Документ подписали генеральный директор Института ботаники профессор Сайяра Ибадуллаева и профессор департамента наук о растениях Университета Каид-и Азам Мухаммад Зафар.
Согласно меморандуму о взаимопонимании предусматриваются совместные исследования, обмен опытом, проведение конференций, встреч, лекций, симпозиумов и других мероприятий.