Professor Səyyarə İbadullayeva “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən imzalanmış sərəncama əsasən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) 80 illik yubileyi münasibətilə elm sahəsindəki xidmətlərinə görə Botanika İnstitutunun baş direktoru, professor Səyyarə İbadullayeva “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub.
Hörmətli Səyyarə xanım, bu təltif sizin uzun illər apardığınız tutarlı elmi tədqiqatlara, botanika elminin inkişafı və bu tədqiqatçıların yetişdirilməsi naminə göstərdiyiniz fəaliyyətə verilən yüksək qiymətdir.
Botanika İnstitutunun kollektivi adından sizi təbrik edir, möhkəm cansağlığı, gələcək elmi fəaliyyətinizdə uğurlar arzulayırıq.

Профессор Сайяра Ибадуллаева награждена медалью "Терегги"
Согласно Распоряжению, подписанному Президентом Азербайджанской Республики господином Ильхамом Алиевым, по случаю 80-летия Национальной академии наук Азербайджана (НАНА) генеральный директор Института ботаники, профессор Сайяра Ибадуллаева награждена медалью «Терегги» за заслуги в области науки.
Уважаемая Сайяра ханум,  эта награда является высоким признанием Ваших многолетних последовательных научных исследований, деятельности по развитию ботанической науки и подготовке исследователей.
От имени коллектива Института ботаники поздравляем Вас, желаем крепкого здоровья и успехов в дальнейшей научной деятельности.