AR ETN Botanika İnstitutunda fəaliyyət göstərən şöbə və laboratoriyaların 2025-ci ildə elmi-təşkilati fəaliyyətinin yekunlarına dair hesabat iclasları başa çatıb.
Elmi Şuranın sədri, institutun baş direktoru professor Səyyarə İbadullayevanın sədrliyi ilə keçən iclaslarda institutun şura üzvləri, şöbə və laboratoriya müdirləri və əməkdaşları iştirak ediblər.
Şöbə və laboratoriya müdirləri hesabat məruzələri ilə çıxış edərək cari ildə yerinə yetirilən işlər, elmi nəticələr, çap olunan elmi əsərlər, konfrans və seminarlarda iştirak, xarici səfərlər, ekspedisiyalar, ezamiyyətlər, elmi kadrların hazırlanması və s. haqqında geniş məlumat veriblər. Sonra struktur bölmələrdə çalışan əməkdaşların ayrı-ayrılıqda plana uyğun icraçısı olduğu iş, mərhələ və ya bölmələr üzrə hesabatları dinlənilib.
Qeyd olunub ki, 2025-ci ildə institutun əməkdaşları tərəfindən 1 kitab, 1 məlumat kitabı, 1 kitab fəsli, 2 buklet, 4 jurnal, 133 elmi əsər dərc edilmişdir.
Şura üzvləri tərəfindən hesabatlarla bağlı geniş müzakirə aparılıb, açıq səsvermə keçirilərək hesabatlar müsbət qiymətləndirilib.

В Институте ботаники МНО АР завершились отчетные заседания по итогам научно-организационной деятельности отделов и лабораторий за 2025 год.
На заседаниях, проводимых под председательством председателя Ученого совета, генерального директора института, профессора Сайяры Ибадуллаевой приняли участие члены совета, заведующие отделами и лабораториями и сотрудники института.
Заведующие отделами и лабораториями выступили с отчетными докладами и предоставили обширную информацию о проделанной работе, научных результатах, опубликованных научных работах, участии в конференциях и семинарах, зарубежных поездках, экспедициях, командировках, подготовке научных кадров и т.д. Затем отдельно заслушивались отчеты сотрудников, работающих в структурных подразделениях.
Отмечено, что в 2025 году сотрудниками института опубликованы 1 книга, 1 справочник, 1 глава книги, 2 брошюры, 4 журнала, 133 научные работы.
Члены совета провели широкое обсуждение отчетов и в ходе открытого голосования отчеты были положительно оценены.