Botanika İnstitutu Publik Hüquqi Şəxsin Mikologiya laboratoriyasının müdiri professor Dilzarə Ağayevanın həmmüəllifi olduğu “Mapping the landscape of mycological organizations in europe: where citizen science meets professional mycology” (Avropada mikoloji təşkilatların mənzərəsinin xəritələşdirilməsi: vətəndaş elminin peşəkar mikologiya ilə qarşılaşması) adlı icmal tipli elmi məqalə Springer Nature qrupuna aid “Biodiversity and Conservation” jurnalında çap olunub. Bu jurnalın 2024/2025-ci illər üçün WoS və Scopus bazaları üzrə təsir göstəricisi (impact factor) 3.1 olub, Q1 kvartilə daxildir.
Məqalə ilə tanış olmaq üçün göstərilən DOI linkindən istifadə edə bilərsiniz: https://doi.org/10.1007/s10531-025-03219-2

Статья в соавторстве с азербайджанским ученым опубликована в престижном журнале
В журнале «Biodiversity and Conservation», издаваемом группой Springer Nature, опубликована обзорная статья под названием названием  «Mapping the landscape of mycological organizations in Europe: where citizen science meets professional mycology» (Картирование ландшафта микологических организаций в Европе: где гражданская наука встречается с профессиональной микологией), соавтором которой является заведующая лабораторией микологии Института ботаники ЮЛПП, профессор Дильзара Агаева.
Импакт-фактор данного журнала по базам WoS и Scopus за 2024/2025 годы составил 3,1; относится к квартилю Q1.
Для ознакомления со статьёй вы можете воспользоваться указанной DOI-ссылкой: : https://doi.org/10.1007/s10531-025-03219-2