AR ETN Botanika İnstitutunun Geobotanika laboratoriyasının baş elmi işçisi, biologiya elmləri doktoru Naibə Pirverdi qızı Mehdiyevaya Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 12 iyun 2026-cı il tarixli qərarı ilə elmi fəaliyyətinə görə biologiya elmləri sahəsinin 2417.01 – "Botanika" ixtisası üzrə professor elmi adı verilmişdir.
Naibə Mehdiyevanın çoxillik elmi fəaliyyəti, botanika elminin inkişafına verdiyi töhfələr və yüksəkixtisaslı kadrların hazırlanmasındakı xidmətləri ona professor elmi adının verilməsi ilə öz təsdiqini tapmışdır.
Botanika İnstitutunun kollektivi adından Naibə xanımı səmimi qəlbdən təbrik edir, ona möhkəm cansağlığı, yeni elmi nailiyyətlər və gələcək fəaliyyətində müvəffəqiyyətlər arzulayırıq.

Согласно решению Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 12 июня 2026 года главному научному сотруднику Лаборатории геоботаники Института ботаники МНО АР, доктору биологических наук Наибе Пирверди кызы Мехтиевой за научную деятельность присвоено учёное звание профессора в области биологических наук по специальности 2417.01 «Ботаника».
Многолетняя научная деятельность Наибы Мехтиевой, её вклад в развитие ботанической науки и заслуги в подготовке высококвалифицированных кадров получили высокую оценку, свидетельством чего стало присвоение ей учёного звания профессора.
От имени коллектива Института ботаники искренне поздравляем Наибу ханум и желаем ей крепкого здоровья, новых научных достижений и дальнейших успехов в научной и научно-педагогической деятельности.