AR ETN Botanika İnstitutunun Geobotanika laboratoriyasının baş elmi işçisi, biologiya elmləri doktoru Naibə Pirverdi qızı Mehdiyevaya Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 12 iyun 2026-cı il tarixli qərarı ilə elmi fəaliyyətinə görə biologiya elmləri sahəsinin 2417.01 – "Botanika" ixtisası üzrə professor elmi adı verilmişdir.
Naibə Mehdiyevanın çoxillik elmi fəaliyyəti, botanika elminin inkişafına verdiyi töhfələr və yüksəkixtisaslı kadrların hazırlanmasındakı xidmətləri ona professor elmi adının verilməsi ilə öz təsdiqini tapmışdır.
Botanika İnstitutunun kollektivi adından Naibə xanımı səmimi qəlbdən təbrik edir, ona möhkəm cansağlığı, yeni elmi nailiyyətlər və gələcək fəaliyyətində müvəffəqiyyətlər arzulayırıq.

Naiba Pirverdi gizi Mehdiyeva, senior Researcher of the Geobotany Laboratory of the Botany PLE Institute of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Doctor of Biological Sciences, was awarded the scientific title of Professor in the specialty 2417.01 - "Botany" in the field of biological sciences by the decision of the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated June 12, 2026 for her scientific activity.
Naiba Mehdiyeva's many years of scientific activity, her contributions to the development of botanical science, and her services in training highly qualified personnel were recognized by being awarded the scientific title of professor.
On behalf of the staff of they Institute of Botany PLE, we sincerely congratulate Professor Naiba Mehdiyeva and wish her good health, new scientific achievements, and success in her future activities.