AHİ ilə Rusiya Elmlər Akademiyasının Həmkarlar İttifaqı arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
Fevralın 2-də Moskva şəhərində Rusiya Elmlər Akademiyasının (REA) Həmkarlar İttifaqı ilə AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqı (AHİ) arasında əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb.
Sənədi REA Həmkarlar İttifaqının sədri, professor Viktor Kalinuşkin və  AHİ-nin sədri, professor Habil Qurbanov imzalayıblar.
İki ölkənin elmi qurumlarının həmkarlar ittifaqları arasında əlaqələrin və səmərəli əməkdaşlığın təşkilinə geniş imkanlar yaradan müqavilə 5 il müddətinə nəzərdə tutulub.
İmzalama mərasimində REA Həmkarlar İttifaqının sədr müavini Tatyana Roslyakova, Moskva Regional Təşkilatının sədri, professor Vladimir Yurkin və digər rəsmi şəxslər də iştirak ediblər.

FTU and the Trade Union of the Russian Academy of Sciences signed a cooperation agreement
An agreement on cooperation between the Free Trade Union of the Russian Academy of Sciences and the Free Trade Union of ANAS was signed in Moscow on 2 February.
The document was signed by the chairman of the Trade Union of the RAS, Professor Victor Kalinushkin and the chairman of the FTU, Professor Habil Gurbanov.
The agreement, which creates great opportunities for the organization of relations and effective cooperation between the trade unions of the two countries, is for five years.
Tatyana Roslyakova, Deputy Chairman of the Trade Union of RAS, Chairman of the Moscow Regional Organization, Professor Vladimir Yurkin and other officials attended the signing ceremony.