AHİ ilə Rusiya Elmlər Akademiyasının Həmkarlar İttifaqı arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
Fevralın 2-də Moskva şəhərində Rusiya Elmlər Akademiyasının (REA) Həmkarlar İttifaqı ilə AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqı (AHİ) arasında əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb.
Sənədi REA Həmkarlar İttifaqının sədri, professor Viktor Kalinuşkin və  AHİ-nin sədri, professor Habil Qurbanov imzalayıblar.
İki ölkənin elmi qurumlarının həmkarlar ittifaqları arasında əlaqələrin və səmərəli əməkdaşlığın təşkilinə geniş imkanlar yaradan müqavilə 5 il müddətinə nəzərdə tutulub.
İmzalama mərasimində REA Həmkarlar İttifaqının sədr müavini Tatyana Roslyakova, Moskva Regional Təşkilatının sədri, professor Vladimir Yurkin və digər rəsmi şəxslər də iştirak ediblər.

Между Объединенным профсоюзным комитетом НАНА и Профсоюзом РАН подписан договор о сотрудничестве
2 февраля в городе Москве между Объединенным профсоюзным комитетом НАНА и Профсоюзом Российской академии наук подписан договор о сотрудничестве.
Документ подписали председатель Профсоюза РАН, профессор Виктор Калинушкин и ОПК, профессор Габиль Гурбанов.
Соглашение, создающее широкие возможности для организации плодотворного сотрудничества между профсоюзами научных структур двух стран, рассчитано на 5 лет.
На церемонии подписания приняли участие заместитель председателя Профсоюза РАН Татьяна Рослякова, председатель Московской региональной организации, профессор Владимир Юркин и другие официальные лица.