| Təvəllüdü | 20.10.1959 | |
| Bitirdiyi ali təhsil müəssisəsi | Bakı Dövlət Universiteti, Fizika fakültəsi Qərb Universiteti, İqtisadiyyat fakültəsi, Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər | |
| Elmi dərəcəsi | Fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru | |
Fizika-riyaziyyat Micrococcus lysodeikticus bakteriyasından ayrılmış katalaza fetmentinin 3A dəqiqlikdə roentgen-struktur analizi | |
| Çapdan çıxmış elmi əsərlərinin ümumi sayı - xaricdə çıxmış elmi əsərlərinin sayı - beynəlxalq bazalarda referatlaşdırılan və indeksləşdirilən jurnallarda çap olunan məqalələrin sayı | 50-dan çox elmi əsər, 5 monoqrafiya, 3 kitab, 1 ekoxəritə, 3 kitabça
| Kadr hazırlığı: - fəlsə fədoktorlarının sayı |
| Əsas elmi nailiyyətləri |
| Elmi əsərlərinin adları | 1. Crystallization and preliminary X-ray crystallographic data of a histide-binding protein from Escherichia coli Journal of molecularBiology (1989) 207. 2. Evolutionarily conserved tree-dimensional structure of catalas. The origin of life (The sixth ISSOL meeting and the ninth international conference). Prague, 1989.p.198 3.Ekoloji qanunlar, biomüxtəlifliyin və təbii sərvətlərin qiymətləndirilməsi metodları. Ekologiya və təbii sərvətlər Nazirliyinin Elmi-praktiki konfransının toplusu. Bakı 2003.s.220-223 4. Heyvanlar aləminin universal deskriptorları. AMEA-nın xəbərləri, 2006, №5-6.s.912-917 5. Azərbaycanın xüsusi mühafizə olunan təbiət əraziləri və quru onurğalıları ilə zəngin sahələri. Bakı: Nurlar, 2008. 6.Azərbaycan:ekoturizm potensialı. 2 cilddə, Bakı: Şərq-qərb, 2012 | |
| Pedaqoji fəaliyyəti | Uzun müddət müxtəlif ali təhsil ocaqlarında Ekologiya, Azərbaycanın sosial-iqtisadi coğrafiyası, İnternet-iqtisadiyyat,Konfliktologiya və s. fənlərdən dərslər aparmışdır.Həmmüəllifi olduğu “Ekoloji Menecment” kitabının E.Yusifov tərəfindən Azərbaycanın Bakı şəhərində yerləşən bütün ali məktəb tələbələri arasında təqdimatı keçirilmişdir. | |
| Təltif və mükafatları | 1. BP şirkətinin IV Respublika Bioloji Müxtəliflik müsabiqəsinin birinci mükafatı 2. V Respublika Bioloji Müxtəliflik müsabiqəsinin II mükafatı 3. VI Respublika Bioloji Müxtəliflik müsabiqəsinin birinci mükafatı | |
| Əsas iş yeri və ünvanı | AR ETN Botanika İnstitutu, AZ1004, Azərbaycan Respublikası, Bakı ş., Badamdar yolu 40 | |

| Scientific degree | PhD in Physics and Mathematics | |
| Total number of printed scientific publications: - number of scientific publications printed abroad: - number of papers published in journals indexed and abstracted in international databases | author of more than 50 scientific works
More than 20 | |
| Basic scientific achievements |
| Names of scientific works | 1. Crystallization and preliminary X-ray crystallographic data of a histide-binding protein from Escherichia coli Journal of molecular biology (1989) 207. 2. Evolutionarily preserved tree-dimensional structure of catalas. The Origin of Life (The sixth ISSOL meeting and the ninth international conference). Prague 1989.p.198 3. Ecological laws, biodiversity and natural resource valuation methods. Collection of Scientific-Practical Conference of the Ministry of Ecology and Natural Resources. Baku, 2003. pp.220-223 4. Universal descriptors of the animal kingdom. News of ANAS, 2006, №5-6, pp.912-917 5. Areas rich in specially protected natural areas and dry onshore of Azerbaijan. Baku: Nurlar, 2008. 6. Azerbaijan: Ecotourism potential. 2 volumes Baku: East-West, 2012 | |
| Awards and prizes | 1. First prize of BP IV Republican Biological Diversity Competition 2. Second prize of the V Republic Biodiversity Contest 3. 1st prize of the VI Republican Biodiversity Competition | |
| Main place of work and its address | Institute of Botany, AR MSE, Badamdar Highway, 40, AZ1004 | |