Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzi, AMEA və Azərbaycan Yaradıcılıq Fondunun birgə nəşri olan “Multikulturalizm” jurnalının 2017-ci il üçün ikinci nömrəsi işıq üzü görüb.
Jurnalda Prezident İlham Əliyevin Ramazan bayramı münasibətilə Azərbaycan xalqına təbriki, dövlət başçısının IV Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunun açılış mərasimindəki nitqi, Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın nitqi və forum iştirakçılarının çıxışlarından parçalar çap edilib.
“Azərbaycançılıq” bölməsində mayın 10-da Almaniyanın Auqsburq şəhərində “Azərbaycanın Gənc Dostları Klubu”nun təşəbbüsü, Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzi və Auqsburq Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan multikulturalizminin siyasi banisi, ulu öndər Heydər Əliyevin doğum gününə həsr olunan “Heydər Əliyev-gənclik-multikulturalizm” mövzusunda keçirilən ikigünlük beynəlxalq nəzəri-praktik konfransın gündəliyi verilib.
“İslam Həmrəyliyi İli”, “Çoxmədəniyyətlilik”, “Qürbətdən görünən vətən”, “Azərbaycan əcnəbilərin gözü ilə” və digər rubrikalarda rəngarəng yazılar, maraqlı müsahibələr yer alıb.

Увидел свет второй номер журнала «Мультикультурализм»
Увидел свет второй номер журнала «Мультикультурализм» на 2017 год, являющийся совместным изданием Бакинского международного центра мультикультурализма, НАНА и Азербайджанского творческого фонда.
В журнале опубликованы поздравление Президента Ильхама Алиева, адресованное азербайджанскому народу по случаю праздника Рамазан, речь главы государства на церемонии открытия IV Всемирного форума по межкультурному диалогу, речь Первого вице-президента Мехрибан Алиевой и отрывки из ее выступления, обращенные участникам форума.
В разделе «Азербайджанство» представлены инициатива Клуба молодых друзей Азербайджана 10 мая в городе Аугсбурге Германии, повестка двухдневной международной теоретически-практической конференции «Гейдар Алиев-молодость-мульткультурализм», состоявшейся при совместной организационной поддержке Бакинского международного центра мультикультурализма и Аугсбургского университета и посвященной политическому основателю азербайджанского мультикультурализма, великому лидеру Гейдару Алиеву.
В журнале также отведено место таким интересным статьям, как «Год исламской солидарности», «Мульти- культурализм», «Азербайджан глазами иностранцев» и др.