3-4 fevral tarixlərində Bakıda Arıçıların IV Beynəlxalq Konfransı keçirilib.
Peşəkar Arıçılar Birliyinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirdə Türkiyə, Ukrayna, Rusiya və Gürcüstandan olan nümayəndələr, yerli mütəxəssislər, eləcə də AMEA-nın Botanika İnstitutunun Ekoloji Kənd Təsərrüfatı üzrə Regional Təcrübə və Resurs Mərkəzinin əməkdaşları iştirak ediblər.
Konfransda ekoloji təmiz kənd təsərrüfatı, ekoloji arıçılıq, keçid şərtləri və qaydaları barədə məlumat verilib, standartlar və sertifikatlaşdırma mövzularına dair müzakirələr aparılıb.
Tədbir çərçivəsində Ekoloji Kənd Təsərrüfatı üzrə Regional Təcrübə və Resurs Mərkəzi ilə Azərbaycan Arıçılar Asossiasiyası arasında əməkdaşlıq sazişi imzalanıb. Bu sənəd AMEA-nın dayaq məntəqələrində, həmçinin bütövlükdə ölkədə arıçılığın inkişafına töhfə verəcək, ekoloji arıçılığa keçidi stimullaşdıracaq.

The IV International Conference of Beekeepers was held on 3-4 February in Baku.
Representatives from Turkey, Ukraine, Russia and Georgia, as well as local experts, as well as employees of the Regional Experimental and Resource Center for and environmentally friendly farming of the Institute of Botany of ANAS attended the event, organized by the Professional Beekeepers Association.
At the conference were informed about ecologically clean agriculture, ecological beekeeping, transitional provisions and rules, discussions on standards and certification issues.
Within the framework of the event, an Agreement on Cooperation between the Regional Experimental and Resource Center for and environmentally friendly farming and the Association of Beekeepers of Azerbaijan was signed. This document will make a great contribution to the development of beekeeping both in the ANAS and in the country as a whole, and will stimulate the transition to ecological beekeeping.