Müsabiqənin məqsədi təbiət, dəqiq, texniki, humanitar və ictimai elmlər sahəsində elmi tədqiqat işləri ilə məşğul olan alimlərin fəaliyyətini stimullaşdırmaq, onlara xaricdə elmi tədbirlərdə və qısamüddətli təcrübəkeçmədə iştirak, Azərbaycanda əldə edilmiş elmi nəticələrin tanıdılması, təcrübə mübadiləsi və yeni əlaqələrin qurulması imkanlarının yaradılmasıdır.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün layihələr 2019-cu il yanvarın 7-dən qəbul olunacaq. Layihələrin onlayn qəbulu fevralın 28-nə, çap versiyasının qəbulu isə martın 1-i saat 17.00-dək aparılacaq. Müsabiqəyə yalnız 2019-cu il 1 may - 15 iyun və 1 sentyabr – 30 noyabr tarixləri arasında xaricdə keçiriləcək beynəlxalq elmi tədbirlərdə və qısamüddətli elmi təcrübəkeçmə proqramlarında iştirak etmək istəyən şəxslər sənədlərini təqdim edə bilərlər.
Müsabiqənin nəticələri 2019-cu ilin mart-aprel aylarında açıqlanacaq.
Bu müsabiqəyə layihələr yalnız Elmin İnkişafı Fondunun yaratdığı innovativ texnologiya olan “e-QRANT”=“Qrant layihələrinin Elektron İdarəolunması Sistemi” (http://e-grant.sdf.gov.az/) vasitəsilə təqdim edilə bilər. Bu sistem elektron hökumət prinsipləri əsasında qurulub və “ASAN imza”dan istifadəni nəzərdə tutur.
Layihələrin qəbulu üçün nəzərdə tutulmuş müddət ərzində qrant iddiaçılarına kömək məqsədilə məsləhət seminarları keçiriləcək. Bu barədə əlavə məlumat Fondun internet səhifəsində dərc olunacaq.

The Science Development Fund under the President of the Republic of Azerbaijan has announced the 9th Mobility Grant competition.
The purpose of the competition is to stimulate the activities of scientists engaged in scientific research in the field of nature, accurate, technical, humanitarian and social sciences, to participate in scientific events and short-term experience abroad, to introduce scientific results received in Azerbaijan, to exchange experiences and to establish new contacts.
Projects to participate in the competition will be accepted from January 7, 2019. Online reception of the projects will be held on February 28, and the print version will be accepted on March 1, 17:00. Applicants may submit documents only from May 1 to June 15, 2019 and September 1 to November 30 in international scientific events and short-term scientific internship programs.
The results of the competition will be announced in March-April 2019.
Projects can be submitted to this competition only through the "e-GRANT" = "Grant Projects Electronic Governance" (http://e-grant.sdf.gov.az/ ), an innovative technology created by the Science Development Foundation. This system is based on the principles of electronic government and implies the use of "ASAN Signature".
Consultation workshops will be held to assist grant applicants within the timeframe provided for the project. Additional information to be published on the Fund's website.