Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun əməkdaşı elm sahəsi üzrə Gənclər üçün Prezident Mükafatına layiq görülüb
Prezidenti İlham Əliyevin "2019-cu il Gənclər üçün Prezident mükafatlarının verilməsi haqqında" 2019-cu il 1 fevral tarixli Sərəncamına əsasən, mədəniyyət, elm, təhsil və ictimai fəaliyyət sahələrində xüsusi fərqlənən şəxslərə Gənclər üçün Prezident mükafatları verilib.
Elm sahəsi üzrə bu mükafata Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun İnsan genetikası laboratoriyasının müdiri, tibb üzrə fəlsəfə doktoru Allahverdi Şahverənov layiq görülüb.

Сотрудник Института генетических ресурсов удостоен Президентской премии для молодежи в области науки
В соответствии с Распоряжением Президента Азербайджанской Республики О» предоставлении Президентских премий для молодежи 2019 года» от 1 февраял 2019 года, лицам, особо отличившимся в области культуры, образования и общественной деятельности вручается Президентской премии для молодежи в области науки.
В области науки этой премии удостоен заведующий лабораторией генетики человека Института генетических ресурсов Национальной Академии наук Азербайджана, доктор философии по медицинским наукам Аллахверди Шахверанов.