“Genetik ehtiyatların biomüxtəlifliyinin molekulyar genetik əsasları” mövzusunda seminar keçirilib
AMEA-nın Genetik Ehtiyatlar İnstitutunda Elm Günü ilə əlaqədar “Genetik ehtiyatların biomüxtəlifliyinin molekulyar genetik əsasları” mövzusunda elmi-praktiki seminar keçirilib.
Seminarda AMEA Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin institutlarından nümayəndələr, eləcə də Azərbaycan Tibb Universitetinin əməkdaşları iştirak ediblər.
Tədbiri institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Zeynal Əkpərov açaraq seminarın ölkə başçısının 9 aprel 2018-ci il tarixli Sərəncamı ilə baş tutduğunu bildirib. Həmçinin bu Sərəncamın icrasından irəli gələrək Azərbaycan Respublikasının Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının 17 yanvar 2019-cu il tarixində Tədbirlər Planı qəbul etdiyini diqqətə çatdırıb.
Daha sonra institutun bir sıra əməkdaşları müasir molekulyar-genetik metodlarla apardıqları tədqiqat işləri haqqında təqdimatla çıxış ediblər.

Scientific-practical seminar on "The molecular genetic basis of biodiversity of genetic resources" was held at the Institute of Genetic Resources of ANAS in connection with Science Day.
Representatives from the Institutes of Biological and Medical Sciences of ANAS, as well as employees of Azerbaijan Medical University, attended the seminar.
The event was opened by the director of the institute, correspondent member of ANAS Zeynal Akperov and said that the seminar was held with the decree of the head of state on April 9, 2018. He also pointed out that the Scientific Research Coordination Council of the Republic of Azerbaijan adopted the Action Plan on January 17, 2019.