Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası və Türkiyə Elmi və Texnoloji Tədqiqat Şurası (TÜBİTAK) arasında imzalanmış Əməkdaşlıq Sazişi üzrə Müştərək Proqram çərçivəsində Azərbaycan və Türkiyənin universitetləri, tədqiqat mərkəzləri və elmi müəssisələrinin alimləri üçün layihə müsabiqəsi elan edilir.
Müsabiqə 11 dekabr 2019 cu il tarixindən 6 mart 2020-ci il tarixinə qədər qüvvədədir. Layihə təklifləri Türkiyə və Azərbaycandan olan tərəfdaş qruplar tərəfindən birlikdə ingilis dilində hazırlanmalıdır.
Ətraflı məlumat və ərizə formaları (http://bei.science.gov.az/az/https://botany.az/az/content/8) veb səhifəsindən əldə edilə bilər.
Azərbaycan tərəfi layihə təkliflərini AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsinə təqdim etməlidir.

В рамках Совместной программы по Соглашению о сотрудничестве между Национальной академией наук Азербайджана и Советом по научно-техническим исследованиям Турции (ТУБИТАК) объявлен конкурс для ученых из университетов, исследовательских центров и научных учреждений Азербайджана и Турции.
Конкурс продлится с 11 декабря 2019 года по 6 марта 2020 года. Проектные предложения должны быть подготовлены на английском языке группами партнеров из Турции и Азербайджана.
Дополнительную информацию и формы заявок можно получить, пройдя по ссылке - http://bei.science.gov.az/az/https://botany.az/ru/content/8.
Азербайджанская сторона должна представить проектные предложения в Отдел международных связей Президиума НАНА.