Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası və Türkiyə Elmi və Texnoloji Tədqiqat Şurası (TÜBİTAK) arasında imzalanmış Əməkdaşlıq Sazişi üzrə Müştərək Proqram çərçivəsində Azərbaycan və Türkiyənin universitetləri, tədqiqat mərkəzləri və elmi müəssisələrinin alimləri üçün layihə müsabiqəsi elan edilir.
Müsabiqə 11 dekabr 2019 cu il tarixindən 6 mart 2020-ci il tarixinə qədər qüvvədədir. Layihə təklifləri Türkiyə və Azərbaycandan olan tərəfdaş qruplar tərəfindən birlikdə ingilis dilində hazırlanmalıdır.
Ətraflı məlumat və ərizə formaları (http://bei.science.gov.az/az/https://botany.az/az/content/8) veb səhifəsindən əldə edilə bilər.
Azərbaycan tərəfi layihə təkliflərini AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsinə təqdim etməlidir.

ANAS and TUBITAK announce joint competition
Within the framework of the Joint Program of the Cooperation Agreement signed between the Azerbaijan National Academy of Sciences and the Council for Scientific and Technical Research of Turkey (TUBITAK), a competition has been announced for scientists from universities, research centers and scientific institutions of Azerbaijan and Turkey.
The competition is valid from December 11, 2019 to March 6, 2020. Proposals should be prepared in English by partner groups from Turkey and Azerbaijan.
More information and application forms can be found at (http://bei.science.gov.az/az/https://botany.az/en/content/8).
Azerbaijan side should submit project proposals to the Department of International Relations of the Presidium of ANAS.