AMEA-nın Rəyasət Heyətinin yeni tərkibi təsdiqlənib
Dekabrın 28-də keçirilən Akademiyanın Ümumi yığıncağında AMEA Rəyasət Heyətinin 11 nəfərdən ibarət yeni tərkibi təsdiq olunub.
Qərara əsasən, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev, AMEA-nın birinci vitse-prezidentləri, akademiklər İsa Həbibbəyli, İbrahim Quliyev, AMEA-nın vitse-prezidentləri, akademiklər Tofiq Nağıyev, Dilqəm Tağıyev, Nərgiz Paşayeva, İradə Hüseynova, Rasim Əliquliyev, AMEA-nın akademik-katibi, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov, Naxçıvan Bölməsinin sədri, akademik İsmayıl Hacıyev və Gəncə Bölməsinin sədri, akademik Fuad Əliyev Rəyasət Heyətinin tərkibinə daxil ediliblər.

A new composition of the Presidium of ANAS, consisting of 11 people, was approved at the General Assembly of the Academy on December 28.
According to the decision, president of ANAS academician Ramiz Mehdiyev, first vice-presidents of ANAS, academicians Isa Habibbayli, Ibrahim Guliyev, vice-presidents of ANAS, academicians Tofig Nagiyev, Dilgam Tagiyev, Nargiz Pashayeva, Irada Huseynova, Rasim Alguliyev, academician-secretary of ANAS corresponding member of ANAS Aminagha Sadigov, chairman of Nakhchivan Division academician Ismayil Hajiyev and chairman of Ganja Division academician Fuad Aliyev are included in the Presidium.