6-cı siniflər üçün "Coğrafiya" dərsliyi çapdan çıxıb
AMEA-nın akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun baş direktoru, coğrafiya elmləri doktoru Zakir Eminov, şöbə müdiri, dosent Zaur İmrani və başqalarının həmmüəllifliyi ilə  ümumtəhsil məktəblərinin 6-ci sinfi üçün “Coğrafiya” dərsliyi nəşr olunub.
Dərslik 10 hissədən ibarət olub, coğrafi biliklərin inkişaf tarixi, Yer səthinin təsviri, coğrafiya xəritələri, günəş sisteminin quruluşu və Yer planeti, litosfer, atmosfer, biosfer, hidrosfer, dünya ölkələri və xalqların yerləşməsi və təsərrüfat sahələrinin fəaliyyəti, təbiətin qorunması kimi bölmələri əhatə edir.

The textbook “Geography” for 6th graders was published
The textbook “Geography” for the 6th grade of a comprehensive school was published in collaboration with the general director of the Institute of Geography named after academician G.A. Aliyev of ANAS, doctor of geographical sciences Zakir Emin, head of department, associate professor Zaur Imrani and others.
The textbook consists of 10 parts and covers such sections as the history of development of geographical knowledge, a description of the earth's surface, geographical maps, the structure of the solar system and planet Earth, the lithosphere, the atmosphere, the biosphere, the hydrosphere, location of countries and peoples of the world and the economic activities of peoples, as well as nature protection.