6-cı siniflər üçün "Coğrafiya" dərsliyi çapdan çıxıb
AMEA-nın akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun baş direktoru, coğrafiya elmləri doktoru Zakir Eminov, şöbə müdiri, dosent Zaur İmrani və başqalarının həmmüəllifliyi ilə  ümumtəhsil məktəblərinin 6-ci sinfi üçün “Coğrafiya” dərsliyi nəşr olunub.
Dərslik 10 hissədən ibarət olub, coğrafi biliklərin inkişaf tarixi, Yer səthinin təsviri, coğrafiya xəritələri, günəş sisteminin quruluşu və Yer planeti, litosfer, atmosfer, biosfer, hidrosfer, dünya ölkələri və xalqların yerləşməsi və təsərrüfat sahələrinin fəaliyyəti, təbiətin qorunması kimi bölmələri əhatə edir.

Издан учебник "География" для 6-х классов
Учебник «География» для 6-го класса общеобразовательной школы издан в соавторстве с генеральным директором Института географии имени академика Г.А. Алиева НАНА, доктором географических наук Закиром Эмином, заведующим отделом, доцентом Заур Имрани и др.
Учебник состоит из 10 частей и охватывает такие разделы, как история географических знаний, описание земной поверхности, географические карты, строение Солнечной системы и планеты Земля, литосфера, атмосфера, биосфера, гидросфера, расположение стран и народов, хозяйственная деятельность, а также охрана природы.