AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 2021/2022-ci tədris ili üzrə qış imtahan sessiyası başa çatıb.
“Molekulyar biologiya”, “Biokimya”, “Biotexnologiya” ixtisasları üzrə I kursda təhsil alan 10 magistrant və II kursda təhsil alan 6 magistrant imtahanlardan uğurlu nəticələr əldə ediblər. İnstitutda sessiya ərəfəsində 32 imtahan keçirilib. II kurslar üçün qruplar üzrə 16 imtahan, I kurslar üçün qruplar üzrə 14 fərdi və AMEA-nın Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin institutlarında “Biologiya” ixtisası üzrə təhsil alan magistrantlara ümumi tədris olunan fənlər üzrə 2 imtahan keçirilib.
Bu gün AMEA-nın müxbir üzvü İbrahim Əzizov tərəfindən tədris edilmiş Biologiyanın tarixi və metodologiyası ixtisaslaşma fənni üzrə ümumi imtahan keçirilib. İmtahanda “Molekulyar biologiya”, “Biokimya”, “Biotexnologiya”, “Genetika”, “İnsan genetikası”, “Mikrobiologiya”, “Botanika” ixtisasları üzrə 21 magistrant iştirak edib.
AMEA-nın vitse-prezidenti, Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun baş direktoru, akademik İradə Hüseynova imtahannın gedişatı ilə tanış olub.  Magistrantlar tədris prosesində əldə edilmiş bilikləri imtahanda uğurla nümayiş etdiriblər.

В Институте молекулярной биологии и биотехнологии НАНА завершилась зимняя экзаменационная сессия на 2021/2022 учебный год.
Успешно сдали экзамены 10 магистров первого курса и 6 магистров второго курса по направлениям «Молекулярная биология», «Биохимия» и «Биотехнология». Накануне сессии в институте было проведено 32 экзамена. Было проведено 16 экзаменов для 2 курса, 14 индивидуальных экзаменов для 1 курса и 2 экзамена по общеобразовательным предметам для магистров, обучающихся по специальности «Биология» в институтах Отделения биологических и медицинских наук НАНА.
Сегодня состоялся общий экзамен по специализации «История и методология биологии», который вел член-корреспондент НАНА Ибрагим Азизов.
В экзамене приняли участие 21 магистр по специальностям «Молекулярная биология», «Биохимия», «Биотехнология», «Генетика», «Генетика человека», «Микробиология», «Ботаника».
С ходом экзамена ознакомилась вице-президент НАНА, генеральный директор Института молекулярной биологии и биотехнологии, академик Ирада Гусейнова. Магистры успешно продемонстрировали полученные в процессе обучения знания на экзамене.