Mikrobiologiya İnstitutunda Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib
AMEA-nın Mikrobiologiya İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasınn təşkilatçılığı ilə Gənclər Gününə həsr olunmuş tədbir  keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Mikrobiologiya İnstitutunun baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Pənah Muradov gənc əməkdaşları əlamətdar gün münasibətilə təbrik edərək, ölkə rəhbərliyinin hər zaman gənclərə diqqət və qayğı ilə yanaşdığını vurğulayıb. Alim məhz 1997-ci ildə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin müvafiq Sərəncamı əsasında fevralın 2-sinin ölkəmizdə Azərbaycan Gəncləri Günü kimi qeyd olunduğunu bildirib.
P.Muradov qeyd edib ki, bu əlamətdar günün məqsədi gənclərə diqqət və qayğı göstərməklə yanaşı, onların problemlərinin həlli istiqamətində də mühüm işlərin görülməsidir.
Sonra müəssisənin  Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının müavini, elmi işçi Almaz Həsənova çıxış edərək 44 günlük Vətən müharibəsindən, qazanılan şanlı qələbədə gənclərin rolundan bəhs edib.
Tədbirdən sonra institut əməkdaşları Vətən müharibəsində Azərbaycanın şanlı zəfər tarixini yazan gənc şəhid qəhrəmanları hörmət və ehtiramla yad edərək məzarları üzərinə tər çiçəklər düzüblər.

В Институте микробиологии состоялось мероприятие, посвященное Дню молодежи Азербайджана
Мероприятие, посвященное Дню молодежи, было организовано Советом молодых ученых и специалистов Института микробиологии НАНА.
Открывая мероприятие, генеральный директор Института микробиологии, член-корреспондент НАНА Панах Мурадов поздравил молодых сотрудников со знаменательным днем и подчеркнул, что руководство страны всегда уделяло внимание и заботу молодежи.
Ученый сообщил, что в 1997 году на основании соответствующего распоряжения общенационального лидера Гейдара Алиева 2 февраля в нашей стране отмечалось как День азербайджанской молодежи.
П.Мурадов отметил, что цель этого знаменательного дня – уделить внимание и заботу молодым людям, а также провести важную работу по решению их проблем.
Затем заместитель Совета молодых ученых и специалистов предприятия, научный сотрудник Алмаз Гасанова рассказалао 44-дневной Отечественной войне и роли молодежи в славной Победе.
После мероприятия сотрудники института возложили цветы к могилам юныхшехидов, вошедших в историю славной победы Азербайджана в Великой Отечественной войне.