Botanika İnstitutunda Yeni Azərbaycan Partiyasının ilk ərazi partiya təşkilatının iclası keçirilib
AMEA Botanika İnstitutunda Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Səbail rayon təşkilatının yeni “Botaniklər” ərazi ilk partiya təşkilatının hesabat-seçki yığıncağı keçirilib.
İclasda AMEA Botanika İnstitutunun baş direktoru, b.e.d., professor Səyyarə İbadullayeva, YAP Səbail rayon təşkilatının sədri Muxtar Nağıyev və Botanika İnstitutunun YAP üzvü olan əməkdaşları iştirak ediblər. Öncə ərazi partiya təşkilatının ötən dövr ərzindəki fəaliyyəti barədə hesabat məruzəsi dinlənilib. Çıxış edənlər ərazi partiya təşkilatının hesabat dövrü ərzindəki fəaliyyətini qənaətbəxş qiymətləndiriblər.
Çıxışlardan sonra təşkilati məsələlərə baxılıb. Professor Səyyarə İbadullayeva yekdilliklə ərazi partiya təşkilatının sədri, Şəhla Mirzəyeva sədr müavini seçilib.
YAP Səbail rayon təşkilatının sədri Muxtar Nağıyev yeni seçilən sədri və sədr müavinini təbrik edərək işlərində uğurlar arzulayıb, partiya üzvlərini partiyanın fəaliyyətində daha da yaxından iştirak etməyə çağırıb.
Sonda bir qrup şəxsin partiyaya üzv olmaq üçün etdikləri müraciətlərə baxılıb. YAP Səbail rayon təşkilatı və AMEA-nın Botanika İnstitutu arasında gələcək əməkdaşlıq planları müzakirə olunub.

A report-election meeting of the new "Botanists" territorial first party organization of the Sabail district organization of the New Azerbaijan Party (NAP) was held at the Botanical Institute of ANAS.
The general director of ANAS Institute of Botany, doctor of biological sciences, professor Sayyara Ibadullayeva, the chairman of Sabail regional organization of NAP Mukhtar Nagiyev and employees of the Institute of Botany who are members of NAP took part in the meeting. First, a report on the activity of the territorial party organization during the past period was heard. The speakers satisfactorily evaluated the activity of the territorial party organization during the reporting period.
After the speeches, organizational issues were discussed. Professor Sayyare Ibadullayeva was unanimously elected the chairperson of the territorial party organization, Shahla Mirzayeva the deputy chairperson.
NAP Sabail regional organization chairman Mukhtar Naghiyev congratulated the newly elected chairwoman and deputy chairwoman, wished them success in their work, and called on the party members to participate more closely in the party's activities.
In the end, the applications of a group of people to join the party were reviewed. Future cooperation plans were discussed between NAP Sabail regional organization and Botany Institute of ANAS.