Botanika İnstitutunun əməkdaşı elmi-tədqiqat müəssisələrinin akkreditasiyasına həsr olunmuş təlimdə iştirak edib
AMEA-nın Botanika İnstitutunun əməkdaşı, b.ü.f.d. Nuri Mövsümova  “Azərbaycanda təhsilin doktorantura səviyyəsində keyfiyyət təminatı və elmi-tədqiqat müəssisələrinin akkreditasiya prosesinin gücləndirilməsi”nə həsr olunmuş layihədə iştirak edib.
Layihə Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilib və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının nəzdində “İBF” şirkətinin rəhbərlik etdiyi konsorsium tərəfindən həyata keçirilib. Layihənin iştirakçılarına təlim Akim Hopbax, Emil Əsgərov və Elçin Hacıyev tərəfindən tədris olunub. Akkreditasiya üzrə baş ekspert Akim Hopbax elmi müəssisələrin akkreditasiyadan keçməsi üçün “daxili keyfiyyət təminatı prosesi qaydaları”nın məqsəd, vəzifələri və əhəmiyyəti barədə çıxış edib. Akim Hopbak akkreditasiyanın prosedur qaydaları, elmi müəssisə və təşkilatların rəhbər işçilərinin üzərinə düşən vəzifələr, özünüqiymətləndirmə hesabatının hazırlanması ilə bağlı tələblər, yerlərdə aparılacaq müsahibələr barədə geniş məlumat verib, seminar iştirakçılarının çoxsaylı suallarını ətraflı cavablandırıb.

An employee of the Botany Institute participated in the training dedicated to the accreditation of scientific research institutions
PhD in biology Nuri Movsumova, an employee of the Institute of Botany of ANAS, participated in the project dedicated to "strengthening the quality assurance of education at the doctoral level and the accreditation process of scientific research institutions in Azerbaijan".
The project was financed by the European Union and was implemented by the consortium led by the "IBF" company under the High Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan. The participants of the project were trained by Akim Hopbak, Emil Asgarov and Elchin Hajiyev. Akim Hopbakh, chief expert on accreditation, spoke about the purpose, duties and importance of the "internal quality assurance process rules" for the accreditation of scientific institutions. Akim Hopbak gave extensive information about the procedural rules of accreditation, the duties of the managers of scientific institutions and organizations, the requirements for the preparation of the self-evaluation report, the interviews to be conducted on-site, and answered numerous questions of the seminar participants in detail.