Qəzetin ilk səhifəsində Azərbaycan və Qırğızıstan prezidentlərinin görüşü, eləcə də M.A.Əfəndiyevə və Q.N.Mürşüdova “Əməkdar elm xadimi” fəxri adının verilməsi haqqında ölkə başçısının Sərəncamı yer alıb.
Bundan əlavə, “Elmi nəşrlərlə bağlı beynəlxalq reytinq göstəricilərinin yaxşılaşdırılması ilə əlaqədar 2022-ci il üzrə Yol Xəritəsi”nin təqdimatına dair tədbir, “Məmmədəli Hüseynov 100: Cənubi Qafqaz arxeologiyasının aktual problemləri” mövzusunda beynəlxalq konfrans, “Teknofest Azərbaycan” festivalı çərçivəsində keçiriləcək sərgidə AMEA-nın elmi müəssisələrinin iştirakı ilə bağlı görülən işlər, “Mühəndis heyətinin intellektual potensialı Azərbaycanın strateji resursudur”, “Azərbaycan-Gürcüstan: Elmi əməkdaşlığın ən uğurlu nəticəsi”, “Azərbaycan elminin Çin təmsilçisi”, “Azərbaycan xalqının milli sərvəti” olan AMEA qorunmalı və inkişaf etdirilməlidir”, “Azərbaycanda seysmologiyanın 120 illik inkişaf tarixi: Keçmişdən gələcəyə uzanan uğurlu yol”, “Musiqi mədəniyyətimizin görkəmli nümayəndəsi”, “Elmi jurnalistikanın cəfakeşi” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, müsabiqə və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

На первой странице газеты помещена встреча Президентов Азербайджана и Кыргызстана, а также Распоряжение Президента о присвоении М.А. Эфендиеву и Г.Н. Муршудову почетного звания «Заслуженный деятель науки».
Кроме того, мероприятие по презентации «Дорожной карты на 2022 год по повышению международного рейтинга научных изданий», Международная конференция «Мамедали Гусейнову 100: Актуальные проблемы археологии Южного Кавказа», Работа, проделанная в связи с участием научных учреждений НАНА в выставке, проводимой в рамках фестиваля «Технофест Азербайджан», «Интеллектуальный потенциал инженерных кадров является стратегическим ресурсом Азербайджана», «Азербайджан-Грузия: самый успешный результат научного сотрудничества», «НАНА, которая является национальным достоянием азербайджанского народа, должна быть защищена и развита», «120 лет развития сейсмологии в Азербайджане: успешный путь из прошлого в будущее», «Яркий представитель нашей музыкальной культуры», «Страдания научной журналистики» Статьи, публикации, конкурсы и тд. Вы можете со всей этой информацией, ознакомится в новом номере газеты «Эльм», «Наука».