B.ü.f.d., əməkdar müəllim Ələddin Qədimovun 60 yaşı tamam olur
АМЕА Botanika İnstitutunun kollektivi adından Sizi anadan olmanızın 60-illik yubiley tarixi münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, can sağlığı, uzun ömür, elmi-pedaqoji və təşkilati fəaliyyətinizdə müvəffəqiyyətlər arzulayırıq!
Artıq 35 ildən yuxarı müddətdir ki, Siz öz elmi həyatınızı Botanika İnstitutu ilə bağlamısınız. 1987-1989-cu illərdə keçmiş SSRİ Elmlər Akademiyasının  Moskva şəhərində yerləşən Bitki Fiziologiyası İnstitutunda stajor-tədqiqatçı kimi təcrübə keçməniz, bitki fizioloqu olaraq püxtələşmənizə təkan vermişdir. 1989-cu ildən etibarən Botanika İnstitutunda kiçik elmi işçi vəzifəsindən hazırkı şöbə müdiri vəzifəsinə qədər yüksəlməniz və yubileyiniz ərəfəsində İnstitutun Elmi Şurasının üzvü kimi təsdiq olunmanız Sizə bir alim və elm  təşkilatçısı olaraq etimad göstərildiyinin bariz nümunəsidir.
146 elmi əsərin, 2 patentin müəllifi olmanız, əldə etdiyiniz nəticələrin beynəlxalq forumlarda uğurla təqdim etməniz Sizin yetkin bir alim olaraq dəyərləndirilməyinizə əsas verir. 10 ilə yaxın bir müddətdə (2004-2013)  Sumqayıt Dövlət Universitetində pedaqoji sferada da paralel  fəaliyyət göstərərək, bitki fiziologiyası ixtisası üzrə fənn proqramının və 1 dərs vəsaitinin müəllifi olmanız, hazırladığınız tələbə və magistrlər, Sizin, eləcə də qayğıkeş pedaqoq olaraq təqdimatınızı zəruri edir. Bu baxımdan, pedaqoji əməyinizin dövlət səviyyəsində dəyərləndirilərək, Əməkdar müəllim fəxri adına layiq görülməniz çox fərəhlidir. Əlbəttə ki, bütün bunlar məhsuldar əmək fəaliyyətinizin nəticəsidir və şübhə etmirik ki, Siz bu statusu həmişə qoruyub saxlayacaqsınız. Siz, həmçinin mehriban rəftarınız, sadəliyiniz, xeyirxahlığınız, obyektiv, prinsipial və eyni zamanda güzəştə getməyi bacaran sadə, ünsiyyətcil  bir insan olmanız sayəsində kollektivin də dərin hörmətini qazana bilmisiniz.
Əziz və hörmətli Ələddin müəllim! Sizi bu tarixi gün münasibətilə Botanika institutunun kollektivi adından bir daha ürəkdən təbrik edir, yeni dəyərli elmi nəticələrə imza atmanızı, gənc mütəxəssislərin alimlər cərgəsinə qoşulmalarına dəstək olmanızı və elmi-təşkilati fəaliyyətinizdə hər zaman ön cərgələrdə görünmənizi arzulayırıq! Uğura aparan yolunuzun üstündə həmişə yaşıl işıq nur saçsın!
Yeni yaşınız Sizə, eləcə də böyük ailə səadəti, qürur, fərəh gətirən hadisələr və övladlarınızın şad günlərini nəsib etsin! Hər açılan səhərlər Sizə xoş müjdələr, hər bitən gün qəlb rahatlığı və ümidlə dolu sabahların sorağını gətirsin!

Dear Aladdin teacher!
On behalf of the staff of the АМЕА Botany Institute, we sincerely congratulate you on the 60th anniversary of your birth and wish you good health, long life, and success in your scientific-pedagogical and organizational activities!
You have connected your scientific life with the Institute of Botany for more than 35 years. In 1987-1989, your experience as an intern-researcher at the Institute of Plant Physiology of the former USSR Academy of Sciences in Moscow gave you the impetus to mature as a plant physiologist. Since 1989, your promotion from the position of a junior researcher at the Institute of Botany to the current position of head of department and your approval as a member of the Scientific Council of the Institute on the eve of your anniversary are a clear example of the fact that you are trusted as a scientist and science organizer.
The fact that you are the author of 146 scientific works, 2 patents, and the successful presentation of your results in international forums gives you a reason to be evaluated as a mature scientist. In a period of almost 10 years (2004-2013), while simultaneously working in the pedagogical sphere at Sumgayit State University, you are the author of the subject program and 1 textbook for the specialty of plant physiology, the students and masters you have prepared, you, as well as a caring educator, need your presentation. From this point of view, it is a great honor for you to be awarded the honorary title of Honored Teacher by evaluating your pedagogical work at the state level. Of course, all this is the result of your productive work, and we have no doubt that you will always maintain this status. You have also earned the deep respect of the team thanks to your friendly attitude, simplicity, kindness, being objective, principled and at the same time a simple, sociable person who is able to compromise.
Dear and respected Aladdin teacher! On behalf of the staff of the Institute of Botany, we congratulate you once again on this historic day, we wish you to sign new valuable scientific results, support young specialists to join the ranks of scientists, and always be at the forefront of your scientific and organizational activities! May the green light always shine on your path to success!
May your new year bring you, as well as great family happiness, pride, joyful events and happy days of your children! May each new morning bring you good news, and each ending day bring peace of mind and hope for tomorrow!