AMEA və TÜBİTAK birgə müsabiqə elan edir
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) və Türkiyə Elmi və Texnoloji Tədqiqat Şurası (TÜBİTAK) arasında imzalanmış Əməkdaşlıq Sazişi üzrə Müştərək Proqram çərçivəsində Azərbaycan və Türkiyənin universitetləri, tədqiqat mərkəzləri və elmi müəssisələrinin alimləri üçün layihə müsabiqəsi elan edilir (Call for proposals). Müsabiqə üçün ərizə forması (Application form).
Müsabiqə 25 avqust 2022-ci il tarixindən 25 noyabr 2022-ci il tarixinə qədər açıqdır. Layihə təklifləri Türkiyə və Azərbaycandan olan tərəfdaş qruplar tərəfindən birlikdə ingilis dilində hazırlanmalıdır.
Azərbaycan tərəfindən layihə rəhbəri layihə təkliflərini 25 noyabr 2022-ci il tarixinə qədər esmira.alirzayeva@science.az email ünvanına göndərməli, 2 dekabr 2022-ci il tarixinə qədər imzalanmış sənədləri AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq elmi əməkdaşlıq şöbəsinə (İstiqlaliyyət küç. 30, AZ1001, Bakı) təqdim etməlidir.
Əlavə məlumat üçün http://bei.science.gov.az/en/https://botany.az/az/content/8 və ya (99412) 4923446 müraciət edilə bilər.

ANAS and TUBITAK announce joint competition
Within the framework of the Joint Program on Cooperation Agreement signed between the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS) and the Scientific and Technological Research Council of Turkey (TUBITAK), a project competition for scientists of universities, research centers and scientific institutions of Azerbaijan and Turkey is announced (Call for proposals). Application form for the competition (Application form).
The competition is open from August 25, 2022 to November 25, 2022. Project proposals should be prepared in English by partner groups from Turkey and Azerbaijan together.
Project manager by Azerbaijan to submit project proposals until November 25, 2022 send to the e-mail address [email protected], documents signed until December 2, 2022 to the Department of İnternational Scientific Cooperation of the Presidium of ANAS (Istiglaliyyat STR. 30, AZ1001, Baku).
For more information http://bei.science.gov.az/en/https://botany.az/en/content/8 or you can contact (99412) 4923446.