Tədbirdə institutun rəhbərliyi, şura üzvləri və elmi işçilər iştirak ediblər.
İclası Elmi şuranın sədri, professor Səyyarə İbadullayeva açaraq gündəlikdə yer alan məsələləri tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Əvvəlcə S.İbadullayeva institut kollektivi adından Sistematika və biomüxtəliflik şöbəsinin müdiri b.e.d. Aydın Əsgərovu 75, Etnobotanika şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, b.e.d. Fatmaxanım Nəbiyevanı 65 illik yubileyi münasibəti ilə təbrik edərək, institutun Fəxri fərmanı ilə təltif edib.
İclasda institutun elmi işçilərinin son 5 ildəki elmi fəaliyyətlərinin nəticəsi müzakirə olunub və beynəlxalq indeksli elmi jurnallarda məqalələrin dərcinə xüsusi diqqət yetirmələri tövsiyə olunub.
İnstitutun Mikologiya şöbəsinin adının dəyişdirilməsi və həmin struktur bölmədə müvafiq dəyişikliyin aparılmasına dair müzakirə aparılıb.
Daha sonra gündəlikdən irəli gələn digər məsələlərə baxılıb, müvafiq qərarlar qəbul edilib.
Sonda professor S.İbadullayeva iclasa yekun vuraraq qarşıda duran əsas vəzifələrin yerinə yetirilməsi istiqamətində müəyyən tapşırıq və tövsiyələrini səsləndirib.

The meeting was attended by the management of the institute, members of the council and scientists.
The meeting was opened by the chairman of the Scientific Council, professor Sayyara Ibadullayeva, who brought the issues on the agenda to the attention of the meeting participants.
First, professor Sayyara Ibadullayeva congratulated Aydin Asgarov, head of the Systematics and Biodiversity Department on behalf of the institute staff, on the occasion of his 75th anniversary, then congratulated Dr. Fatmakhanim Nabiyeva, leading scientific worker of the Ethnobotany Department, on the occasion of her 65th anniversary and awarded them with the Institute’s Honorary Order.
At the meeting, the results of the scientific activities of the Institute’s researchers over the past 5 years were discussed and it was recommended to pay special attention to the publication of articles in international indexed scientific journals.
A discussion was held on changing the name of the Mycology Department of the Institute and making relevant changes in the structure of department.
Later, other issues arising from the agenda were considered and appropriate decisions were made.
In conclusion, Professor Sayyara Ibadullayeva concluded the meeting and announced certain tasks and recommendations in the direction of fulfilling the main tasks for the future.