Tədbirdə institutun rəhbərliyi, şura üzvləri və elmi işçilər iştirak ediblər.
İclası Elmi şuranın sədri, professor Səyyarə İbadullayeva açaraq gündəlikdə yer alan məsələləri tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Əvvəlcə S.İbadullayeva institut kollektivi adından Sistematika və biomüxtəliflik şöbəsinin müdiri b.e.d. Aydın Əsgərovu 75, Etnobotanika şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, b.e.d. Fatmaxanım Nəbiyevanı 65 illik yubileyi münasibəti ilə təbrik edərək, institutun Fəxri fərmanı ilə təltif edib.
İclasda institutun elmi işçilərinin son 5 ildəki elmi fəaliyyətlərinin nəticəsi müzakirə olunub və beynəlxalq indeksli elmi jurnallarda məqalələrin dərcinə xüsusi diqqət yetirmələri tövsiyə olunub.
İnstitutun Mikologiya şöbəsinin adının dəyişdirilməsi və həmin struktur bölmədə müvafiq dəyişikliyin aparılmasına dair müzakirə aparılıb.
Daha sonra gündəlikdən irəli gələn digər məsələlərə baxılıb, müvafiq qərarlar qəbul edilib.
Sonda professor S.İbadullayeva iclasa yekun vuraraq qarşıda duran əsas vəzifələrin yerinə yetirilməsi istiqamətində müəyyən tapşırıq və tövsiyələrini səsləndirib.

Состоялось заседание Ученого совета Института ботаники
Состоялось очередное заседание Ученого совета Института ботаники Министерства науки и образования АР.
В мероприятии приняли участие руководство института, члены совета и научные работники.
Заседание открыла председатель Ученого совета, профессор СайяраИбадуллаева, которая довела до сведения участников мероприятия вопросы повестки дня.
Прежде всего, С. Ибадуллаева от имени коллектива института поздравила заведующего отделом систематики и биоразнообразия, 75-летнего Айдына Аскерова, ведущего научного сотрудника отдела этноботаники, доктора Фатмаханым Набиеву с 65-летием и наградила ее Почетным указом института.
На совещании были обсуждены результаты научной деятельности научных сотрудников института за последние 5 лет и рекомендовано уделить особое внимание публикации статей в международных индексируемых научных журналах.
Состоялось обсуждение изменения наименования кафедры микологии института и внесения соответствующих изменений в данное структурное подразделение.
Позже были обсуждены другие вопросы, вытекающие из повестки дня, и приняты соответствующие решения.
В завершение, профессор С. Ибадуллаева завершила встречу и озвучила определенные задачи и рекомендации в направлении выполнения основных задач на будущее.