AR Elm və Təhsil Nazirliyinin Botanika İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclası giriş sözü ilə açan İnstitutun baş direktoru, b.e.d., professor Səyyarə İbadullayeva gündəlikdə olan məsələlər haqqında şura üzvlərinə məlumat verib.
İclasda İnstitutun şöbə və laboratoriyalarının 2023-cü il üçün mövzu planı çərçivəsində əldə etdiyi əsas elmi nəticələr və illik hesabata hazırlıq işlərinin müzakirəsi aparılıb.
Botanika İnstitunun elmlər və fəlsəfə doktorluğu hazırlığı üzrə doktorantura və dissertanturasına 2023-2024-cü tədris ili üçün qəbulun nəticələri barədə məlumat verilib.
Sonda AR Elm və Təhsil nazirliyindən daxil olmuş müvafiq tapşırıqlara əsasən İnstitutda 2024-cü il üçün keçirilməsi nəzərdə tutulan tədbirlər müzakirə olunub.

В Институте Ботаники прошло очередное заседание Научного Совета
Состоялось очередное заседание Ученого Совета Института Ботаники Министерства Науки и Образования Азербайджанской Республики. Открывшая заседание со вступительным словом, генеральный директор института, доктор философских наук по биологии, профессор Сайяра Ибадуллаева, проинформировала членов совета о вопросах повестки дня.
На заседании были обсуждены основные научные результаты, достигнутые отделами и лабораториями Института в рамках тематического плана на 2023 год, а также подготовка к годовому отчету.
Сообщены результаты приема в докторантуру и диссертантуру Института Ботаники по подготовке кандидатов и докторов философских наук на 2023-2024 учебный год.
В заключение, в соответствии с поручениями, поступившими от Министерства Науки и Образования Азербайджанской Республики, были обсуждены мероприятия, запланированные на 2024 год.