Botanika İnstitutunda Gənclər Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Bu gün AR ETN Botanika İnstitutunda 2 Fevral Gənclər Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib. Tədbiri İnstitutun baş direktoru b.e.d., professor Səyyarə İbadullayeva açaraq, 2 Fevral Gənclər Günü münasibətilə gəncləri təbrik edib. Alim qeyd edib ki, təməli Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan gənclər siyasəti bu gün Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir. Azərbaycan gəncliyi ilə bağlı dövlət proqramları, gənclərin inkişaf strategiyası, eləcə də xaricdə təhsillə bağlı müxtəlif dövlət proqramları qəbul edilərək, uğurla icra edilir.
S.İbadullayeva vurğulayıb ki, savadlı gənclərimiz Azərbaycan həqiqətlərinin, torpaqlarımızın azad edilməsi və suverenliyimizin bərpası ilə bağlı mövqeyimizin dünyaya çatdırılmasında da əhəmiyyətli rol oynayırlar. Qeyd edib ki, İnstitut gənclərin elmə cəlb olunmasına və onların beynəlxalq konfranslarda, elmi ezamiyyət və ekspedisiyalarda iştirakına, həmçinin, elmi jurnallarda məqalələrinin çap olunması kimi məsələlərin həllinə daim dəstək verib.
GAMŞ-ın sədri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Aydan Hüsüyeva çıxış edərək gənclərə göstərilən diqqət və qayğıdan bəhs edib, şura üzvləri adından İnstitut rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirib, gəncləri təbrik edərək yeni elmi nailiyyətlər arzulayıb. Daha sonra Gənclər Günü münasibətilə Botanika İnstitutunun elmi və ictimai həyatında fəal iştirakına görə seçilən bir qrup gənc diplom və sertifikatla təltif olunub.

An event dedicated to Youth Day was held at the Institute of Botany
Today, an event dedicated to February 2 Youth Day was held at the Institute of Botany, MSERA. The event was opened by the General Director of the Institute, Dr., Professor Sayyara Ibadullayeva, who congratulated the young people on the occasion of February 2nd Youth Day. The scientist noted that the youth policy, founded by the Great Leader Heydar Aliyev, is being successfully continued today by President Ilham Aliyev. State programs related to Azerbaijani youth, the youth development strategy, as well as various state programs related to education abroad, are being adopted and successfully implemented.
S. Ibadullayeva emphasized that our educated youth also play an important role in conveying to the world the realities of Azerbaijan, our position on the liberation of our lands and the restoration of our sovereignty. She noted that the Institute has consistently supported the involvement of young people in science and their participation in international conferences, scientific missions and expeditions, as well as the publication of their articles in scientific journals.
Chair of the Council of Young Scientists and Specialists, Doctor of Philosophy in Biology Aydan Husuyeva, spoke about the attention and care shown to young people, expressed her gratitude to the Institute's leadership on behalf of the council members, congratulated the young people and wished them new scientific achievements. Later, on the occasion of Youth Day, a group of young people selected for their active participation in the scientific and social life of the Institute of Botany were awarded diplomas and certificates.