AR ETN Botanika İnstitutu Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgisində iştirak edir
AR ETN Botanika İnstitutu Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgisi ("Caspian Agro") və 30-cu yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi Sərgisində ("InterFood Azerbaijan")  fəal iştirak edir. Sərginin əsas məqsədi  kənd təsərrüfatı sahəsində innovasiyaların təşviqi, beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi və yerli istehsalçıların dünya bazarına çıxış imkanlarının artırılmasıdır.
Sərgi çərçivəsində Botanika İnstitutu qida sənayesində əhəmiyyətli olan yabanı bitki nümunələri, bitkilərdən əldə olunmuş sənaye əhəmiyyətli məhsullar (boyaq maddələri, bioaktiv maddələr, efir yağları və s.), toxum nümunələri, “Xalq təbabətinin unudulmuş reseptləri (Qərbi Azərbaycan, Şərqi Zəngəzur və Qarabağ icmalarının yaddaşlarından)” adlı kitab (azərbaycan və ingilis dillərində), eyni zamanda xalq təbabətində və baytarlıqda, həmçinin arıların, ev quşlarının profilaktika və müalicəsində istifadə edilən 100-dən çox dərman bitkisi haqqında botanik alimlərin topladıqları məlumatların olduğu buklet və broşürlər təqdim edir.
Botanika İnstitutunun baş direktoru professor S.C.İbadullayeva 13 may tarixində keçirilən sərginin açılış mərasimində iştirak etmişdir.

The Institute of Botany, MSERA participates in the Azerbaijan International Agricultural Exhibition
The Institute of Botany, MSERA actively participates in the Azerbaijan International Agricultural Exhibition (“Caspian Agro”) and 30th Anniversary Azerbaijan International Food Industry Exhibition ("InterFood Azerbaijan")  held at the Baku Expo Center. The main goal of the exhibition is to promote innovations in agriculture, expand international cooperation, and increase access to the world market for local producers. Within the framework of the exhibition, the Institute of Botany presents specimens of wild plants important in the food industry, industrially important products obtained from plants (dyes, bioactive substances, essential oils, etc.), seed samples, a book titled “Forgotten Recipes of Folk Medicine (From the Memories of Western Azerbaijan, Eastern Zangazur and Karabakh Communities)” (in Azerbaijani and English), as well as booklets and brochures with information collected by botanists about more than 100 medicinal plants used in folk medicine and veterinary medicine, as well as for the prevention and treatment of bees and poultry.
Director General of the Institute of Botany, Professor S.J.Ibadullayeva attended the opening ceremony of the exhibition held on May 13.