Botanika İnstitutunun əməkdaşı beynəlxalq təlimləri bitirib
AR ETN Botanika İnstitutunun əməkdaşı, Ali bitkilərin ekologiyası və coğrafiyası laboratoriyasının böyük elmi işçisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nərmin Sadıqova Coğrafi İnformasiya Sistemlərinin təsisçisi olan, ArcGIS proqram məhsulları ilə bütün dünyada tanınan Amerika şirkəti ESRI-nin (ESRI Training – MOOC) təqdim etdiyi “GIS for Climate Action” və “Going Places with Spatial Analysis” adlı online təlimlərdə iştirak edib. N.Sadıqaova 6 həftəlik tədris vaxtını uğurla başa vurub və ESRI şirkətinin prezidenti Jack Dangermondun imzaladığı 2 sertifikatla təltif edilib.
N.Sadıqova UC Davis Universitetinin (Kaliforniya ştatı) Geoməkan Məlumatları üzrə mütəxəssisi Erik Hovard tərəfindən keçirilən “Geospatial Analysis with ArcGIS” və Toronto Universitetinin (Kanadada) GIS üzrə tədris mütəxəssisi Don Boyes tərəfindən keçirilən “Introduction to GIS Mapping” təlimində, eləcə də proqramlaşdırma və informasiya texnologiyaları üzrə təlimlər keçən Packt (Birləşmiş Krallıq) şirkətinin “Satellite Remote Sensing Data Bootcamp With Opensource Tools” adlı təlimində iştirak edərək müvafiq qeydiyyatlı sertifikatlar əldə edib.

An employee of the Institute of Botany completed international training
PhD Narmin Sadigova, an employee of the Institute of Botany, MSERA a senior researcher at the Laboratory of Ecology and Geography of Higher Plants participated in online training courses titled “GIS for Climate Action” and “Going Places with Spatial Analysis” provided by ESRI (ESRI Training – MOOC), an American company known worldwide for its ArcGIS software products, the founder of Geographic Information Systems. N.Sadiqaova successfully completed the 6-week training period and was awarded 2 certificates signed by ESRI President Jack Dangermond.
1. Sadigova received relevant registered certificates by participating in the training “Geospatial Analysis with ArcGIS” conducted by Eric Howard, a Geospatial Data Specialist at UC Davis University (California), and "Introduction to GIS Mapping" conducted by Don Boyes, a GIS education specialist at the University of Toronto (Canada), as well as the training “Satellite Remote Sensing Data Bootcamp With Opensource Tools” conducted by Packt (United Kingdom), a company that provides training in programming and information technologies.