Botanika İnstitutunun əməkdaşı beynəlxalq təlimləri bitirib
AR ETN Botanika İnstitutunun əməkdaşı, Ali bitkilərin ekologiyası və coğrafiyası laboratoriyasının böyük elmi işçisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nərmin Sadıqova Coğrafi İnformasiya Sistemlərinin təsisçisi olan, ArcGIS proqram məhsulları ilə bütün dünyada tanınan Amerika şirkəti ESRI-nin (ESRI Training – MOOC) təqdim etdiyi “GIS for Climate Action” və “Going Places with Spatial Analysis” adlı online təlimlərdə iştirak edib. N.Sadıqaova 6 həftəlik tədris vaxtını uğurla başa vurub və ESRI şirkətinin prezidenti Jack Dangermondun imzaladığı 2 sertifikatla təltif edilib.
N.Sadıqova UC Davis Universitetinin (Kaliforniya ştatı) Geoməkan Məlumatları üzrə mütəxəssisi Erik Hovard tərəfindən keçirilən “Geospatial Analysis with ArcGIS” və Toronto Universitetinin (Kanadada) GIS üzrə tədris mütəxəssisi Don Boyes tərəfindən keçirilən “Introduction to GIS Mapping” təlimində, eləcə də proqramlaşdırma və informasiya texnologiyaları üzrə təlimlər keçən Packt (Birləşmiş Krallıq) şirkətinin “Satellite Remote Sensing Data Bootcamp With Opensource Tools” adlı təlimində iştirak edərək müvafiq qeydiyyatlı sertifikatlar əldə edib.

Сотрудница Института ботаники МНО АР, старший научный сотрудник лаборатории «Экология и география высших растений», д.ф.п.б. Нармин Садыгова приняла участие в онлайн-тренингах «GIS for Climate Action» и «Going Places with Spatial Analysis», организованных американской компанией ESRI (ESRI Training – MOOC), которая является основателем Geographic Information Systems и известна во всем мире своими программными продуктами ArcGIS. Н. Садыгова успешно завершила 6-недельный период обучения и получила 2 сертификата, подписанные президентом ESRI Джеком Денджермондом.
Н. Садыгова получила соответствующие именные сертификаты, приняв участие в тренингах «Geospatial Analysis with ArcGIS», проведенных Эриком Ховардом, специалистом по геопространственным данным Калифорнийского университета в Дэвисе (Калифорния), и «Introduction to GIS Mapping», проведенном Доном Бойесом, специалистом по GIS -образованию в Университете Торонто (Канада), а также в тренинге «Satellite Remote Sensing Data Bootcamp With Opensource Tools», проведенном компанией Packt (Великобритания) – организацией, предоставляющей обучение в области программирования и информационных технологий.