AR ETN Botanika İnstitutunda Elmi şuranın növbəti iclası keçirilib. Elmi şuranın sədri, İnstitutun baş direktoru professor Səyyarə İbadullayevanın sədrliyi ilə keçən iclasda İnstitutun şura üzvləri, şöbə və laboratoriya müdirləri və əməkdaşları iştirak ediblər.
İclasda professor S.İbadullayeva Botanika İnstitutunun Eksperimental botanika şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Rəna Qəniyevanı 80 illik və Bitki ehtiyatları şöbəsinin baş elmi işçisi, biologiya elmləri doktoru Lətafət Mustafayevanı 70 illik yubileyi münasibəti ilə təbrik edib, onlara uzun ömür, möhkəm cansağlığı arzu edib.
Sonra şöbə və laboratoriyaların 2025-ci ilin I yarımili üçün elmi fəaliyyətinə dair hesabatları dinlənilib, cari ildə yerinə yetirilən işlər, elmi nəticələr, çap olunan elmi əsərlər, ekspedisiyalar, ezamiyyətlər, elmi kadrların hazırlanması və s. haqqında məlumat verilib.
Sonda hesabatlar məqbul hesab olunub. Professor S.İbadullayeva növbəti yarımildə görülməsi nəzərdə tutulan elmi işlər haqqında müəyyən tövsiyələrini verib.

The next meeting of the Scientific Council was held at the Institute of Botany, MSERA. The meeting, which was chaired by the chairman of the Scientific Council, General Director of the Institute, Professor Sayyara Ibadullayeva, was attended by members of the Council, heads of departments and laboratories, and employees of the Institute.
At the meeting, professor S.Ibadullayeva congratulated the leading researcher of the Experimental Botany Department of the Institute of Botany, MSRA doctor of biological sciences, associate professor Rana Ganiyeva on her 80th birthday and the senior researcher of the Plant Resources Department, doctor of biological sciences Latafat Mustafayeva on her 70th birthday, wishing them long life and good health.
Subsequently, reports on the scientific activities of departments and laboratories for the first half of 2025 were presented. The information covered the work carried out during the current year, scientific results, published works, expeditions, business trips, training of scientific personnel, and related activities and etc.
In the end, the reports were approved as acceptable. Professor S. Ibadullayeva provided specific recommendations regarding the scientific work planned for the next half-year.