AR ETN Botanika İnstitutunda Elmi şuranın növbəti iclası keçirilib. Elmi şuranın sədri, İnstitutun baş direktoru professor Səyyarə İbadullayevanın sədrliyi ilə keçən iclasda İnstitutun şura üzvləri, şöbə və laboratoriya müdirləri və əməkdaşları iştirak ediblər.
İclasda professor S.İbadullayeva Botanika İnstitutunun Eksperimental botanika şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Rəna Qəniyevanı 80 illik və Bitki ehtiyatları şöbəsinin baş elmi işçisi, biologiya elmləri doktoru Lətafət Mustafayevanı 70 illik yubileyi münasibəti ilə təbrik edib, onlara uzun ömür, möhkəm cansağlığı arzu edib.
Sonra şöbə və laboratoriyaların 2025-ci ilin I yarımili üçün elmi fəaliyyətinə dair hesabatları dinlənilib, cari ildə yerinə yetirilən işlər, elmi nəticələr, çap olunan elmi əsərlər, ekspedisiyalar, ezamiyyətlər, elmi kadrların hazırlanması və s. haqqında məlumat verilib.
Sonda hesabatlar məqbul hesab olunub. Professor S.İbadullayeva növbəti yarımildə görülməsi nəzərdə tutulan elmi işlər haqqında müəyyən tövsiyələrini verib.

В Институте ботаники МНО АР состоялось очередное заседание Учёного совета. В заседании под председательством председателя Учёного совета, генерального директора Института, профессора Сайяры Ибадуллаевой приняли участие члены совета, заведующие отделами и лабораториями и сотрудники Института.
На заседании профессор С.Ибадуллаева поздравила ведущего научного сотрудника отдела экспериментальной ботаники Института ботаники, д.ф.п.б., доцента Рену Ганиеву с 80-летием, а также старшего научного сотрудника отдела растительных ресурсов, д.б.н. Латафат Мустафаеву с 70-летием, пожелала им крепкого здоровья и долгих лет жизни.
Затем были заслушаны отчеты о научной деятельности отделов и лабораторий за первое полугодие 2025 года, а также представлена информация о проделанной работе в текущем году, полученных научных результатах, опубликованных научных трудах, экспедициях, командировках, подготовке научных кадров и т.д. В итоге отчеты были признаны приемлемыми. Профессор С.Ибадуллаева дала определенные рекомендации по планируемой научной работе на следующее полугодие.