Professor Səyyarə İbadullayevanın NDU-da keçirilən Yekun Dövlət Attestasiyasına sədrlik edib
16 iyun 2026-cı il tarixində Naxçıvan Dövlət Universitetinin Təbiətşünaslıq və kənd təsərrüfatı fakültəsinin Biologiya kafedrasında 050501–Biologiya (əyani) və 050505–Biologiya (qiyabi) ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələrin Yekun Dövlət Attestasiyası (buraxılış işlərinin müdafiəsi) keçirilib.
Attestasiya komissiyasına AR ETN Botanika İnstitutunun direktoru, professor Səyyarə İbadullayeva rəhbərlik edib.
Müdafiə zamanı tələbələr biologiya sahəsində aktual mövzulara həsr olunmuş elmi-tədqiqat işlərini təqdim ediblər. Təqdimatlar komissiya üzvləri tərəfindən dinlənilib, mövzular üzrə suallar ünvanlanıb və tələbələrin hazırlıq səviyyəsi qiymətləndirilib. Buraxılış işlərinin elmi səviyyəsi, eləcə də tələbələrin peşə hazırlığı komissiya tərəfindən müsbət qiymətləndirilib.
Tədbirin sonunda professor Səyyarə İbadullayeva məzunları təbrik edərək onlara gələcək elmi və peşə fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

Профессор Сайяра Ибадуллаева председательствовала на Государственной итоговой аттестации, проведенной в НГУ
17.06.2026
16 июня 2026 года на кафедре биологии факультета естествознания и сельского хозяйства Нахчыванского государственного университета состоялась Государственная итоговая аттестация (защита дипломных работ) студентов, обучающихся по специальностям 050501 – Биология (очная) и 050505 – Биология (заочная).
Аттестационную комиссию возглавила директор Института ботаники МНО АР, профессор Сайяра Ибадуллаева.
В ходе защиты студенты представили научно-исследовательские работы по актуальным вопросам биологии. Презентации были заслушаны членами комиссии, были заданы вопросы по темам и оценен уровень подготовки студентов. Комиссия положительно оценила научный уровень работ, а также профессиональную подготовку студентов.
В завершение мероприятия профессор Сайяра Ибадуллаева поздравила выпускников и пожелала им успехов в дальнейшей научной и профессиональной деятельности.