AMEA Botanikaİnstitutunun yeni direktoru kollektivə təqdim edilib
Oktyabrın 18-də AMEA-nın Botanika İnstitutunda keçirilən Elmi şuranın növbəti iclasında AMEA prezidentinin sərəncamı ilə institutun direktoru vəzifəsini icra edən təyin edilmiş, biologiya elmləri doktoru, professor Səyyarə İbadullayeva kollektivə təqdim olunub.
Tədbiri AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova açaraq bildirib ki, 85 ildən artıq fəaliyyət göstərən Botanika İnstitutu Akademiyanın qabaqcıl müəssisələrindən biri olaraq elmi nailiyyətləri ilə hər zaman seçilib,botanika elminin inkişafında və elmi kadrların yetişdirilməsində böyük rol oynayıb .Qeyd edib ki, ötən illər ərzində əsaslı inkişaf yolu keçən Botanika İnstitutunun fəaliyyəti bundan sonra da professor S.İbadullayevanın rəhbərliyi altında uğurla davam etdiriləcək.
Tədbirdə çıxış edən AMEA-nın müxbir üzvu Novruz Quliyev S.İbadullayevanın ictimai, elmi və pedaqoji fəaliyyətindən, iş təcrübəsindən bəhs edib. Onun rəhbər kimi fəaliyyətinin İnstituta uğurlar gətirəcəyinə əminliyini ifadə edib.
İnstitutun əməkdaşları AMEA-nın müxbir üzvü Xəlil Qasımov, b.e.d. professor, Eldar Novruzov, b.e.d. Naibə Mehdiyeva, b.ü.f.d. Rəşad Səlimov çıxış edərək yeni təyinat münasibətilə S.İbadullayevanı təbrik edib, ona yeni vəzifəsində uğurlar arzulayıblar.
Sonda çıxış edən İnstitutun direktoru vəzifəsini icra edən professor Səyyarə İbadullayeva kollektivi salamlayaraq ona göstərilən etimada görə AMEA-nın prezidenti akademik Ramiz Mehdiyevə minnətdarlığını bildirib, institutun rəhbəri kimi qarşısında duran vəzifələrin yerinə yetirilməsində var qüvvəsi ilə çalışacağını vurğulayıb.

At the next meeting of the Scientific Council held at the Institute of Botany of ANAS on October 18, D.Sc., prof. SayyaraIbadullayeva appointed acting director of the Institute by the order of the president of ANAS was introduced to the staff.
Opening the meeting, academician IradaHuseynova, vice-president of ANAS noted that the Institute of Botany has been operating for more than 85 years hasalways been distinguished as one of the leading establishments of the Academy with its scientific achievements and played an important role in the development of botany science and training of scientific personnel. She stated that the activities of the Institute of Botany passing the path of fundamental development during the last years will be successfully continued under prof. S.Ibadullayeva’s leadership. Making a speech at the event, NovruzGuliyev, corresponding member of ANAS talked about her social, scientific and pedagogical activity as well as work experience. He expressed confidence that her work as a leader will bring success to the Institute. Employees of the Institute, corresponding member of ANAS Khalil Gasimov, D.Sc., prof. EldarNovruzov, D.Sc., NaibaMehdiyeva, PhD in Biology, ReshadSelimov congratulated S.Ibadullayeva with her new appointment and wished her success in her new post. Speaking in the end,acting director of the Institute, prof. SayyaraIbadullayevagreeted the staff and expressed her deep gratitude to academician RamizMehdiyev, President of ANAS for the confidence shown to her, stressing that she will work hard to fulfill duties as a head of the Institute.