AMEA Botanikaİnstitutunun yeni direktoru kollektivə təqdim edilib
Oktyabrın 18-də AMEA-nın Botanika İnstitutunda keçirilən Elmi şuranın növbəti iclasında AMEA prezidentinin sərəncamı ilə institutun direktoru vəzifəsini icra edən təyin edilmiş, biologiya elmləri doktoru, professor Səyyarə İbadullayeva kollektivə təqdim olunub.
Tədbiri AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova açaraq bildirib ki, 85 ildən artıq fəaliyyət göstərən Botanika İnstitutu Akademiyanın qabaqcıl müəssisələrindən biri olaraq elmi nailiyyətləri ilə hər zaman seçilib,botanika elminin inkişafında və elmi kadrların yetişdirilməsində böyük rol oynayıb .Qeyd edib ki, ötən illər ərzində əsaslı inkişaf yolu keçən Botanika İnstitutunun fəaliyyəti bundan sonra da professor S.İbadullayevanın rəhbərliyi altında uğurla davam etdiriləcək.
Tədbirdə çıxış edən AMEA-nın müxbir üzvu Novruz Quliyev S.İbadullayevanın ictimai, elmi və pedaqoji fəaliyyətindən, iş təcrübəsindən bəhs edib. Onun rəhbər kimi fəaliyyətinin İnstituta uğurlar gətirəcəyinə əminliyini ifadə edib.
İnstitutun əməkdaşları AMEA-nın müxbir üzvü Xəlil Qasımov, b.e.d. professor, Eldar Novruzov, b.e.d. Naibə Mehdiyeva, b.ü.f.d. Rəşad Səlimov çıxış edərək yeni təyinat münasibətilə S.İbadullayevanı təbrik edib, ona yeni vəzifəsində uğurlar arzulayıblar.
Sonda çıxış edən İnstitutun direktoru vəzifəsini icra edən professor Səyyarə İbadullayeva kollektivi salamlayaraq ona göstərilən etimada görə AMEA-nın prezidenti akademik Ramiz Mehdiyevə minnətdarlığını bildirib, institutun rəhbəri kimi qarşısında duran vəzifələrin yerinə yetirilməsində var qüvvəsi ilə çalışacağını vurğulayıb.

Новый директор Института ботаники НАНА был представлен коллективу.
На очередном заседании Ученого совета, состоявшемся 18 октября в Институте ботаники НАНА, была представлена коллективу и.о. директора института, доктор биологических наук, профессор СаяраИбадуллаева, назначенная распоряжением Президента НАНА.
Открывая мероприятие, вице-президент НАНА, академик Ирада Гусейнова сказала, что Институт ботаники, действующий более 85 лет, всегда отличался своими научными достижениями как одно из ведущих учреждений Академии,сыграл важную роль в развитииботанической науки и подготовке научных кадров.Она отметила, что деятельность Института ботаники, которая за последние годы пройдя путь фундаментального развития, будет успешно продолжаться под руководством профессора С. Ибадуллаевой.
Выступаяна мероприятии, член-корреспондент НАНА Новруз Гулиев рассказал онаучной,педагогической,общественнойдеятельности и опыте работы С.Ибадуллаевой. Он выразил уверенность, что её руководство принесет Институту успех.
Сотрудникиинститута - член-корреспондентНАНАХалилГасымов, д.б.н. профессорЭльдарНоврузов, д.б.н. НаибаМехдиева, д.ф.п.б. РашадСалимоввыступая, поздравилиС.Ибадуллаеву с новым назначением и пожелали ей успехов на новой должности.
Выступая на мероприятии и.о. директора института профессор СаяраИбадуллаева поприветствовала коллектив и поблагодарила президента НАНА, академика РамизаМехтиева за оказанное ей доверие, подчеркнув, что она будет усердно работать для выполнения своих обязанностей в качестве руководителя института.